Kilis KYK Kartalbey Erkek Öğrenci Yurdu’na silahla giren B.Y. isimli öğrenci, aynı yurtta kalan Mehmet Y.A.’yı öldürdü.  

AJANS65 TV - Kilis'teki Kredi Yurtlar Kurumu'na (KYK) bağlı Kartalbey Erkek Öğrenci Yurdu’nda kalan hemşirelik 1’inci sınıf öğrencisi Mehmet Y.A., kaldığı odada ateşli silahla öldürülmüş halde bulundu.

Sabaha karşı 03.00-04.00 sıralarında gerçekleşen olayda, başından vurulmuş bir şekilde odasında ölü bulunan Mehmet Y. A.’nın ölümüne ilişkin olay yerinde yapılan incelemenin ardından, aynı yurtta kalan iktisat 1’inci sınıf öğrencisi B.Y. gözaltına alındı. B.Y., silahın “şakalaşırken” ateş aldığını iddia etti.  

Konuya dair ulaştığımız aynı yurtta kalan K.B. “Dün gece saat 3 sıralarında sahura çıkmıştık. Yurda polis geldi. Başta kavga çıktı sandık, sonra ambulansları gördük. Sonra da savcılıktan bir araç geldi. Bir öğrencinin öldüğünü öğrendik. Saat 04.00’da cenaze nakil aracı geldi ve öğrencinin cenazesini götürdüler. Olay yurdun B bloğunda gerçekleşti. Güvenlik bizi o bloktan ‘yasak’ diye çıkardı ama silah sokulmuş içeri, yani buna müdahale etmemişler” ifadelerini kullandı.  

'ŞEBEKE OLMADIĞI İÇİN YARALI BİLE OLSA KİMSEYİ ARAYAMAZDI'  

K.B., silah sesinin çok az duyulduğunu belirterek, “Yastıkla sesin azaltılmaya çalışıldığını düşünüyoruz. Olayın yaşandığı yer -1’nci kat. Yani vurulan kişi yaralı olsa bile şebeke olmadığı için kimseyi arayamazdı. Bu kentte şebeke sorunu var” dedi.  

Ölümlü olayda yurt yönetiminin ihmallerine dikkat çeken K.B., can güvenliklerinin olmadığını söyledi. K.B. son olarak şunları belirtti: “Yurt yönetiminin yaptığı tek şey yurda geç kalınca tutanak tutmak. Birçok öğrencinin yurda bıçakla girdiğini duyuyoruz. Her hangi bir arama yapılmıyor. Bu cinayeti işleyen kişi de, pek tekin biri değildi. Silah taşıdığını biliyorduk. Saldırının ardından girişlerde el dedektörü ile arama yapılmaya başlandı ama bir haftaya eski sisteme dönecekler biliyoruz.”

Akdamar Adası'nda bir ziyaretçi düşerek öldü Akdamar Adası'nda bir ziyaretçi düşerek öldü

Öte yandan yaşamını yitiren Mehmet Y.A.'nın cenazesi Adli Tıp Kurumu’na kaldırılırken, otopsi işlemlerinin ardından Dîlok'ta defnedileceği öğrenildi.(MA)