Bulanık'ta DEM partinin konvoyuna silahlı saldırı Bulanık'ta DEM partinin konvoyuna silahlı saldırı

Van’da seçim çalışmaları kapsamında esnaf ziyareti gerçekleştiren Dem Parti Van Büyükşehir Belediye Eşbaşkan adayı Abdullah Zeydan, Türkiye’deki sorunların temelinde Kürt sorununun bulunduğunu söyleyererek, “Halkın içinde bulunduğu yoksulluğun temel kaynağı, Kürt sorunun çözülmemesi bulunmaktadır” dedi.

AJANS65 TV – Van’da seçim çalışmalarını esnaf ziyareti ile sürdüren Dem Parti, kentin en büyük ilçesi olan İpekyolu ilçesinde Büyükşehir Belediye Eşbaşkan adayı Abdullah Zeydan ve beraberindeki heyet esnaf ziyareti gerçekleştirerek halk ile sohbet ettiler.  

Gerçekleştirilen ziyarete, Dem Parti Büyükşehir Belediye Eşbaşkan adayı Abdullah Zeydan, Dem Parti Van Milletvekili Zülküf Uçar ve Dem Parti İpekyolu İlçe Yönetimi katıldı.

Yapılan esnaf ziyareti esnafında konuşan Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkan adayı Abdullah Zeydan, Kürt sorunun çözümüne vurgu yaptı. Zeydan, "Türkiye'de yaşanan tüm sorunların kökeninde Kürt sorunu yatmaktadır. Bugünlerde tüm Türkiye'de halkların içinde bulunduğu yoksulluğu yaşamamak için en başta Kürt sorununun diyalogla çözülmesi gerektiğini söylüyoruz. Burada aktör ve muhatap da bellidir. 2012-15 yılına kadar tecrübe ettik ki, Abdullah Öcalan'ın buradaki rolü ve söylemleri sayesinde gençlerin kanı dökülmedi, hiçbir anne babanın yüreğine ateş düşmedi. O dönem Türkiye halkları en varlıklı dönemini de yaşadı diyebiliriz. Bu yüzden tecriti kaldırın barışın önü açılsın" dedi.

‘KAYYIMLARIN KENTE BİR HİZMETİ YOK’

Yaptığı açıklamanın devamında Zeydan, partilerinin tüm Kürt ailelerinin evi olduğunu söyleyerek, “Biz kendi içimizde birlik sağlarsak barışta huzurda bu topraklara gelecektir. Herkesi ikna edip partimizi büyütmemiz gerekiyor. Bu seçim bizim elbette önemli, belediyelerimizi kayyum yönetimlerinden kurtarıp halka teslim edeceğiz. AKP'li kayyumların zaten kentimize bir hizmeti olamaz. Bu kentteki insanları önemsemiş olsalarda önce onların iradesine saygı duyup kayyum atamazlardı" şeklinde konuştu.