Mersin'in Akdeniz ilçesi Çilek Mahallesi'nde, bayramdan iki gün önce ‘Ruhsatsız silah bulundurmak’ suçundan tahliye edilen Bekir Aktekin, eşi Seher Aktekin’i babasının bekçilik yaptığı portakal bahçesine götürdü.

İsrail, Gazze'de 'güvenli bölge' ilan ettiği El Mevasi'yi vurdu: 71 ölü, 289 yaralı İsrail, Gazze'de 'güvenli bölge' ilan ettiği El Mevasi'yi vurdu: 71 ölü, 289 yaralı

DHA'da yer alan habere göre, Seher Aktekin, burada aile büyükleriyle bir süre sohbet ettikten sonra kahvaltı hazırlamak için mutfağa yöneldi. Bu sırada arkasından giden Bekir Aktekin, yanında getirdiği pompalı tüfekle eşine ateş etti. Seher Aktekin olay yerinde hayatını kaybetti. Bekir Aktekin, ihbar üzerine olay yerine gelen ekipler tarafından yakalanıp gözaltına alındı.

Seher Aktekin’in cenazesi, Adli Tıp Kurumu’ndaki otopsi işlemlerinin ardından yakınları tarafından teslim alınıp toprağa verildi. Bekir Aktekin ise emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildiği mahkemede tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Daha Önce Uzaklaştırma Almış:
Bekir Aktekin’in, eşine ve çocuklarına uyguladığı aile içi şiddet nedeniyle daha önce üç kez uzaklaştırma aldığı ve geçen yıl 11 yaşındaki oğluna şiddet uyguladığı için ceza alıp altı ay cezaevinde kaldıktan sonra tahliye edildiği bildirildi.

Editör: İdris YILMAZ