Yerel seçimlere doğru CHP Genel Başkanı Özgür Özel, CHP’nin ilk belediye başkanı adayını açıkladı. CHP’nin ilk adayı, aday olmayacağını açıklayan Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen yeniden aday gösterildi.

AJANS65 TV - Partiler, yerel seçimler için adaylarını belirleme çalışmalarını sürdürüyor. Belediye seçimlerine ittifaklar kurarak girmek isteyen CHP, ilk belediye başkanı adayını açıkladı.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, partisinin TBMM Grubu 28'inci Dönem 1. Çalışma ve Değerlendirme Toplantısı için 2 gündür bulunduğu Manavgat ilçesinde partisinin yeni dönem için atacağı adımları milletvekilleriyle görüştü.

Özel’in gerçekleştirdiği bir dizi görüşmeye eşlik eden Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen de eşlik etti. Gezi kapsamında işitme engelli bir aileyi ziyaret eden Özgür Özel, aile ile işaret diliyle konuştu. İşaret dili tercümanının 'Sizin genel başkan olmanızdan çok memnunlar. Manavgat için de belediye başkanı olarak Şükrü Sözen’i görmek istiyorlar' söylemi üzerine Özel, Sözen'e seslenerek, "Şükrü başkanım, bakın siz istemiyorsunuz. Kimseyi de dinlemiyorsunuz ama ne yapacağız bu işi? Sizi başkan olarak görmek istiyorlar" dedi.

Akkoş: İlçenin Her Mahallesine Kadın Eli Değecek Akkoş: İlçenin Her Mahallesine Kadın Eli Değecek

‘KENDİSİNİ İKNA ETMEYE ÇALIŞIYORUM’

Yerel seçimlerde aday olmak isteyenlerin kendisiyle görüşmek için sıra beklediğini belirten Özel, "Benimle görüşmek isteyenlerden biri de Şükrü Sözen'di. O görevi bırakmak için görüşmek istedi. Kendisini ikna etmeye çalışıyorum. Engelli kardeşlerim bana dedi ki 'Şükrü Sözen giderse, biz kaybederiz' dedi. Manavgat kendisinden razı, çalışanlar kendisinden razı. Şükrü başkanım, genel başkanlığımın ilk adaylık ilanıdır. Kabul buyurunuz" dedi. Özel daha sonra Sözen'i kürsüye davet etti. Alkışlar eşliğinde kürsüye çıkan Sözen'in elini kaldırarak adaylığını açıklayan Özel, "Dünya Engelliler Günü'nde beni kırdı, partililerimizi kırdı ama engelli kardeşlerimizi kırmadı. Adaylığını ilan ediyoruz. Hayırlı olsun" dedi. Özel ve beraberindekiler, daha sonra milletvekilleriyle toplantı yaptıkları otele geçti. (HABER MERKEZİ)