Baskı Makinesine Sıkışan İşçinin Eli Koptu Baskı Makinesine Sıkışan İşçinin Eli Koptu

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, erken seçim konusundaki teknik ve siyasi değerlendirmelerini gazetecilerle paylaştı. Özel, Cumhurbaşkanı'nın seçimlerin yenilenmesiyle ilgili teknik değerlendirmesinin doğru olduğunu, ancak siyasi değerlendirmesinin isabetsiz olduğunu belirtti. Özel, seçimlerin hemen yapılması gerektiğini savundu ve mevcut ekonomik durumu eleştirerek, "Asgari ücrete zam yok, emekli maaşı 10 bin lira. Bu maaşla 6 ay daha geçinsinler diyorlar. Böyle hesap olmaz!" dedi.

Özel, asgari ücretin düşüklüğünü ve enflasyon karşısında erimesini vurguladı. "Tayyip Bey'i üzmeyen istatistik kurumunun verilerine göre bile asgari ücret şu ana kadar 3 bin 850 lira erimiş durumda," ifadelerini kullandı. Enflasyonun düşmesi için gerçek tedbirler alınması gerektiğini belirten Özel, "Gerçek tedbirler yerine suya sabuna dokunmayan, sadece vatandaşa kemer sıktırtan tedbirler alınıyor. Bunun cezasını da ceremesini de siyaseten Cumhur İttifakı çekecek," dedi.

Özel ayrıca, muhalefetin seçim dönemi boyunca parayı bol dağıtıp, sonrasında milleti ızdırap çektirmenin savunulabilir bir tarafı olmadığını belirterek, "Seçim yok diye asgari ücrete zam vermezseniz, geçim olmazsa seçim olur," ifadelerini kullandı.

Editör: İdris YILMAZ