Van’da seçildikten sonra ilçelere yönelik ziyaretlerini sürdüren Van Büyükşehir Belediye Eşbaşkanları Neslihan Şedal, Abdullah Zeydan ve beraberindeki heyet ile birlikte Çaldıran ve Erciş ilçelerini ziyaret etti. Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanları ziyaret esnasında ilçenin sorunları hakkında bilgi aldılar.

AJANS65 TV - Van Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanları Neslihan Şedal ile Abdullah Zeydan ilçe ziyaretlerini sürdürüyor. Daha önce Bahçesaray ve Çatak ilçelerine yapılan ziyaretin ardından bu kez de Çaldıran ve Erciş ilçeleri ziyaret edildi.

İlk olarak Çaldıran ilçesini ziyaret eden eşbaşkanlar Şedal ve Zeydan’ı Çaldıran Belediye Eşbaşkanları Fettah Hasçelik ile Hatice Atabay Gündoğdu karşıladı.

Özel'den Kobanê Davası Tepkisi: Siyasi Kararların Verildiğine Hep Birlikte Şahitlik Ettik Özel'den Kobanê Davası Tepkisi: Siyasi Kararların Verildiğine Hep Birlikte Şahitlik Ettik

Büyükşehir Eş Başkanları ÇaldıranHasçelik ve Gündoğdu’ya yeni görevlerinde başarılar dileyen Şeda, Çaldıran’da olmaktan mutluluk duyduklarını dile getirerek Çaldıran’a hizmet için ellerinden gelen ne varsa yapacaklarını söyledi. Şedal, “Buraya Genel Sekreter vekillerimiz ve daire başkanlarımız ile geldik. Amacımız hizmet olarak geride kalan Çaldıran ilçemize kalıcı çözümler bulup buranın gelişimine katkıda bulunmaktır. Büyükşehir Belediyesi olarak Çaldıran Belediyesiyle koordineli bir şekilde çalışıp halkımıza hizmet edeceğiz. Sizleri de seçim sürecinde almış olduğunuz başarılar için kutluyorum. Göreviniz hayırlı olsun” dedi.

Gerçekleştirilen ziyaretin en temel amacının Çaldıran’a yapılacak olan hizmetlere destek vermek olduğunu belirten Zeydan ise “Yeni göreviniz halkımıza ve sizlere hayırlı olsun. Van ve ilçelerinde halkımızın destekleriyle çok iyi bir başarıya imza atarak ilçelerin tamamını kazandık. Bu başarının ardında da ilk hedefimiz Van ve ilçelerini güzel hizmetlerle hak ettiği yere getirmektir. Bunları da el ele verip birlikte başaracağız” dedi.

Büyükşehir Eş Başkanları Çaldıran 2Çaldıran Belediye Eşbaşkanları Fettah Hasçelik ile Hatice Atabay Gündoğdu’da ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirerek Şedal ve Zeydan’a teşekkür ettiler.

Yapılan konuşmaların ardından eşbaşkanlar Çaldıran Belediyesinin Mayıs ayının 2. meclis toplantısında katıldı.  Daha sonra Çaldıran Belediye Eşbaşkanları Fettah Hasçelik, Hatice Atabay Gündoğdu ile birlikte ilçe merkezindeki esnafları gezerek vatandaşlar ile bir araya geldi. Esnaf ve vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gösterilen eşbaşkanlarımız vatandaşlarında sorun ve taleplerini dinleyip not etti.

Son olarak Erciş İlçesine giden Şedal ve Zeydan burada Erciş Belediyesini ziyaret etti. Belediye Hizmet binasında Eşbaşkanlar Güler Temel ve Baran Bilici tarafından karşılanan Eşbaşkanlar, Temel ve Bilici’ye yeni görevlerinde başarılar diledi.

Eşbaşkanlar Temel ve Bilici ziyarettin kendilerini çok mutlu ettiğini belirterek Erciş’in kronikleşmiş sorunları ve projeleri hakkında bilgi verdi.

Konuşmaların ardından Şedal ve Zeydan Erciş Belediyesi Toplantı Salonu’nda muhtarlar toplantısına da katıldı. 

102 Mahalle muhtarının sorun ve taleplerini dinleyen Eşbaşkanlarımız, aktarılan sıkıntıları not aldı, çözüm için gereğinin yapılacağını sözü verdi.(HABER MERKEZİ)