Hakkari ve Van'da Etkili Kar Yağışı: Yollar Kapandı, Ulaşım Aksadı Hakkari ve Van'da Etkili Kar Yağışı: Yollar Kapandı, Ulaşım Aksadı

Kar Yağışının Etkileri


Ajans65 TV-Serhat Bölgesi'nde dün itibariyle başlayan yoğun kar yağışı, hayatı olumsuz etkiliyor. Özellikle Erzincan ve ilçelerinde 50'den fazla köy ve mezra, Erzurum ve Ağrı'da ise köy ve kırsal mahallelerin büyük bir bölümünün yolu ulaşıma kapandı. Van'ın Muradiye ilçesi ve Van-Hakkari yolu, Erzurum-Kars yolunda görüş mesafesi 10 metreye kadar düştü. Bu durum, bölge halkı ve yolcular için ciddi zorluklar oluşturuyor.

Meteorolojiden Sarı ve Turuncu Kod Uyarısı
Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Van, Ağrı, Bitlis, Erzurum, Hakkari, Kars, Muş ve Erzincan için sarı ve turuncu kodlu uyarılar yaptı. Bu gece de kar yağışının etkili olması bekleniyor. Bu uyarılar, olası tehlikelere karşı halkın ve ilgili kurumların dikkatli olmaları gerektiğini gösteriyor.

Ulaşım ve Güvenlik Önlemleri


Yollarda kar ve buzlanma riskine karşı yerel yetkililer, sürücüleri dikkatli olmaları konusunda uyarıyor. Karla mücadele ekipleri, kapalı yolları açmak için yoğun çaba sarf ediyor. Özellikle kırsal bölgelerde yaşayanlar için gıda ve yakıt gibi temel ihtiyaçların ulaşımında aksamalar yaşanabilir. Vatandaşlar, zorunlu olmadıkça seyahat etmemeleri ve güncel hava durumu raporlarını takip etmeleri konusunda uyarılıyor.


Serhat Bölgesi'nde yaşayanlar ve bölgeye seyahat edecek olanlar, şiddetli kar yağışının oluşturduğu risklere karşı dikkatli olmalı ve yetkililerin uyarılarını dikkate almalıdır. Hava durumu ve yol durumu hakkında güncel bilgilere ulaşmak ve olası gelişmeleri takip etmek önem taşıyor.