Van Büyükşehir Belediyesi ve Erciş Belediyesi, yurttaşlardan gelen talep üzerine Bahçesaray otobüs seferlerini başlattı. İlk seferi uğurlamaya gelen Eşbaşkan Neslihan Şedal, halkın taleplerine karşılık verebilmek için büyük emek harcadıklarını ve bu çalışmaların devam edeceğini söyledi.

Erciş Belediyesi Kaçak Yapılaşmaya Taviz Vermiyor Erciş Belediyesi Kaçak Yapılaşmaya Taviz Vermiyor

Ulaşım Sorununa Çözüm
Tüm ilçelere ulaşım imkânı sağlayan Van Büyükşehir Belediyesi, özellikle ulaşımında büyük sıkıntıların yaşandığı 110 kilometre uzaklıktaki Bahçesaray ilçesinin sorununu giderdi. Günde iki kez Van Merkez-Bahçesaray, Bahçesaray-Van Merkez seferlerini yapacak olan mor otobüslerin ilk seferi temsili olarak Büyükşehir Belediyesinin önünden gerçekleştirildi.

Eşbaşkan Şedal'dan Açıklamalar

Eşbaşkan Neslihan Şedal, meclis üyeleri, genel sekreter yardımcıları ve daire başkanlarının katıldığı törende yaptığı konuşmada, Bahçesaray halkının uzun süredir belediyenin hizmetlerinden faydalanamadığını belirterek, "Bahçesaray halkının ulaşım hizmetinden daha güvenli, daha rahat yararlanabilmesi için çalışmalarımızı başlattık. Bugün itibariyle Bahçesaray ilçemize seferlerimiz başladı" dedi.

Gece Gündüz Çalışacağız
Halkın daha rahat bir yaşam sürebilmesi için ellerinden geleni yapacaklarını vurgulayan Şedal, "Daha iyi bir hizmet sunabilmek için gece gündüz çalışacağız. Bugün sunduğumuz hizmet bunun bir örneğidir. Devamının da geleceğini ifade etmek istiyorum" diye konuştu.

İlk Otobüs Alkışlarla Karşılandı
İlçeye ulaşan ilk otobüs, yaklaşık 2 buçuk saatlik yolculuğun ardından Bahçesaray’a ulaştı ve burada Bahçesaray Belediyesi Eşbaşkanları Nebahat Benek ve Ayvaz Hazır, belediye meclis üyeleri ve yurttaşlar tarafından alkışlarla karşılandı. Eşbaşkanlar Benek ve Hazır, emeklerinden dolayı Van Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanları Neslihan Şedal ve Abdullah Zeydan ile belediye yönetimine teşekkür etti.

Editör: İdris YILMAZ