Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden edinilen bilgilere göre, Van’da bugün sağanak yağış bekleniyor. Pazartesi günü boyunca etkili olacak yoğun sağanak yağış için vatandaşların olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olmaları gerektiği belirtildi.

Mehmet Şimşek'ten 'vergi' mesajı: 'Aylık harcamaları 5 milyon TL'nin üzerindeki kişileri denetliyoruz' Mehmet Şimşek'ten 'vergi' mesajı: 'Aylık harcamaları 5 milyon TL'nin üzerindeki kişileri denetliyoruz'

Hava Durumu Tahmini
Van'da bugün hava sıcaklığı 29°C'ye kadar çıkacak. Hissedilen sıcaklığın ise 24°C olacağı tahmin ediliyor. Rüzgâr genellikle hafif esintili olacak. Yağış ihtimali yüzde yüz seviyelerinde olan Van'da, nem oranı yüzde 49, çiy noktası 11°C ve basınç değeri 1014 mb olarak öngörülüyor.

Yarınki Hava Durumu
Yarın sabah saatlerinde hava bulutlu olacak ve sıcaklık 18°C civarında seyredecek. Gün ortasında parçalı bulutlu bir hava ile sıcaklık 26°C'ye ulaşacak. Akşam saatlerinde bulutlu hava devam edecek ve sıcaklık 25°C olacak. Gece ise parçalı bulutlu bir hava ile sıcaklık 20°C'ye düşecek.

Önümüzdeki Hafta
Van'da önümüzdeki hafta en yüksek sıcaklık 32°C, en düşük sıcaklık ise 15°C olarak tahmin ediliyor. Bu süre zarfında yağışın yanı sıra genel olarak açık ve parçalı bulutlu hava koşullarının hakim olacağı öngörülüyor.

Meteoroloji, vatandaşları olumsuz hava koşullarına karşı tedbirli olmaya çağırıyor.

Editör: İdris YILMAZ