Özgür Özel'in 'MHP'ye İttifak Çağrısı'na AK Parti'den Yanıt Özgür Özel'in 'MHP'ye İttifak Çağrısı'na AK Parti'den Yanıt

MHP'den Tepki

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, MHP Grup Toplantısında MHP lideri Devlet Bahçeli’nin sözlerini sosyal medya hesabından paylaşarak, Sinan Ateş suikastı için “Yargıya intikal etmiş bir cinayet” ifadelerini kullandı. Büyükataman, "Cinayet davasında partimizin ve Ülkü Ocakları’nın suçlanması, hatta dahilde ve hariçte Ülkü Ocakları’na suç örgütü gölgesi düşürmek için kolları sıvayan ajan ve provokatörlerin sırtının sıvazlanması tesadüf değildir. Hepsini biliyoruz, hepsini takip ediyoruz, verilmeyecek bir hesabımızın olmadığını cümle alemle paylaşıyoruz." dedi.

Ayşe Ateş'in Tepkisi

Sinan Ateş’in eşi Ayşe Ateş, İsmet Büyükataman'ı suçlayan bir paylaşım yaptı. Ayşe Ateş’in paylaşımı şu şekilde:

"Ey İsmet Büyükataman! Ey makam sahibi muhterem kişi! İnsandan vefa dilenen bu yüzyılın koltuğuyla insanlığını çiğneyen hiçi Yaptığın paylaşım izaha muhtaç. Gel, düzeltelim. Yargıya intikal etmiş bir cinayet davası değil. 'Evladım' dediğin insanın -öldürüleceğini bildiğin hâlde- canice öldürülmesini önlemek için hiçbir girişimde bulunmadığın, sokak ortasında katledilmesini çekirdek çitleyerek izlediğin, katledildikten sonra, sana 'dede' diyen kızlarımın gözyaşlarına kıs kıs güldüğün bir siyasi cinayet. Tutuklu bulunanların ve cinayet şüphelisi sıfatıyla hakkında soruşturma yürütülenlerin büyük çoğunluğunun Ülkü Ocakları ve MHP mensubu olduğu bir siyasi cinayet. Dedim ya: Paylaşımın izaha muhtaç. Görünen o ki varlığın da insanlığa muhtaç."

Ayşe Ateş'in bu sert tepkisi, cinayetin siyasi boyutları ve sorumluluklarla ilgili tartışmaları yeniden alevlendirdi. Cinayetin ardındaki gerçeklerin ortaya çıkması ve adaletin sağlanması yönündeki çağrılar ise her geçen gün artarak devam ediyor.

Editör: İdris YILMAZ