Süleyman Soylu'dan Sigorta Şirketi İddialarına Yanıt: "Tamamen Yalan"
AK Parti İstanbul Milletvekili Süleyman Soylu, kendisi ve oğlu Engin Levent Soylu'ya ait Esigortan Sigorta Acentelik Hizmetleri şirketi hakkında ortaya atılan iddialara ilişkin açıklama yaptı. Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Soylu, "Yine yeni bir iftira ve yalanla karşı karşıyayız. Tamamen yalanlardan oluşan bu iftira iyi oldu… Konu Süleyman Soylu olunca, yalanın altına yeminli düşmanlar ve sponsorlu işbirlikçiler hemen doluşsunlar. Şimdi detaylar geliyor" ifadelerini kullandı.

İddialar ve Açıklamalar
Flash Haber sitesi yazarı Bora Erdin, bugünkü yazısında Süleyman Soylu ve oğlu Engin Levent Soylu'nun sahip olduğu, 2021 yılında kurulan Esigortan Sigorta Acentelik Hizmetleri şirketinin, üç yılda sermayesini yüzde 4900 artırdığını ancak hiç vergi ödemediğini belirtmişti.

Bu iddialara karşılık olarak "İftiralara Cevap, İftiracılara Kötü Haber" başlıklı bir açıklama yayınlayan Süleyman Soylu, "30 yıldır ailemiz sigortacı. Müşterilerimizle ve ana sigorta şirketleriyle tek bir ayıplı işimiz olmadı. Bahsedilen Esigortan 2021’de dijitalde (E-ticaret) hizmet vermek üzere kuruldu. 2021, 2022 ve 2023 Mayıs’a kadar hiçbir işlem yapmadı. Sadece yatırım yaptı. Dolayısıyla gelir olmadığı için vergi de olmaz" dedi.

Erdoğan, ABD'ye 5 uçakla gitmiş: 'Dünya lideri olmak kolay değil' Erdoğan, ABD'ye 5 uçakla gitmiş: 'Dünya lideri olmak kolay değil'

"2024'te Faaliyete Başladık"
"Dijital platformu da denemeler hariç 2024 yılında başladı" diyen Soylu, açıklamasına şöyle devam etti: "Esigortan’da yazılım, personel eğitimi ve altyapı yatırımları üç yıl boyunca devam etti. Engin Sigorta ve Esigortan’da toplam çalışan sayısı 60. 2022 ve 2023'te ödediği muhtasar ve SGK 11 MİLYON LİRA. Engin Sigorta’ya ait ödenen vergilere de aynı platformdan bakabilirsiniz. Belki yayınlarsınız da…”

"Gerçek Rakamları Yayınlayın"
Soylu, iddiaların hukuki süreçte değerlendirilmesi gerektiğini vurgulayarak, “Gerçek rakamları yayınlasanız da, attığınız yalan tweetleri silseniz de iftiralarınız için hukuk önünde hesap vermekten kurtulamayacaksınız. Maalesef…” diyerek açıklamasını sonlandırdı.

Bu açıklamalar, Süleyman Soylu ve ailesi hakkındaki iddiaların gerçek dışı olduğunu savunurken, iddiaların hukuki olarak takip edileceğini belirtti.

Editör: İdris YILMAZ