Yüksekova TSO Başkanı Timur Sevi'ye Silahlı Saldırı: Ameliyat Sonrası Yoğun Bakımda

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde, Ticaret ve Sanayi Odası (YÜTSO) Meclis Başkanı Timur Sevi, evinin önünde silahlı saldırıya uğradı. Olay, akşam saatlerinde Cumhuriyet Mahallesi'nde meydana geldi. İlçenin tanınan simalarından biri olan Sevi, kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından vuruldu. Çevredeki vatandaşların durumu fark etmesi üzerine olay yerine sağlık ekipleri sevk edildi.

Yaralı halde Yüksekova Devlet Hastanesine kaldırılan Sevi, burada acil ameliyata alındı. 4 saat süren ameliyatın ardından Sevi, yoğun bakım ünitesine nakledildi. Yaşanan saldırı sonrası polis ekipleri geniş çaplı bir soruşturma başlattı ve olayla ilgili bir kişiyi gözaltına aldı.

Gök gürültüsünden korkup, fenalaştı: 23 yaşındaki Büşra hayatını kaybetti! Gök gürültüsünden korkup, fenalaştı: 23 yaşındaki Büşra hayatını kaybetti!

Başkan Sevi'nin ailesi ve sevenleri hastane önünde endişeli bir bekleyiş içindeyken, olayın nedenine dair henüz net bir bilgi bulunmuyor. Yetkililer, soruşturmanın sürdüğünü ve gelişmelerin kamuoyuyla paylaşılacağını belirtti.


 

Editör: İdris YILMAZ