DEM Parti Van’da büyük bir zafere imza atarak 14 belediyenin tamamını kazandı. Gecenin geç saatlerine kadar devam eden ve gidip gelen Van’ın Bahçesaray belediyesi seçimini de Dem Parti Van İl Örgütü yaptığı yazılı açıklama ile kamuoyuna duyurdu.

AJANS65 TV - Dün yapılan yerel yönetim seçimlerinde DEM Parti Van’da tarihi bir zafere imza attı. İki dönemdir üst üstte kayyımların atandığı Van’da Dem Parti’nin 14 belediyenin tamamını kazanmasının kayyım rejimine de büyük bir cevap olduğu değerlendirmesi yapıldı.

AKP-MHP-Kayyım Belediyeleri İçin Araştırma İstedi AKP-MHP-Kayyım Belediyeleri İçin Araştırma İstedi

Gece saat 24.00’a doğru Dem Parti Van’da 14 belediyenin 13’nü kazanıldığını açıklarken, Bahçesaray belediyesi ise oy sayımlarında kritik bir noktada olduğu belirtildi. Gece yarısından sonra Dem Parti Van İl Örgütü yazılı bir açıklama yaparak, Büyükşehir Belediyesi ve 3'ü merkez 13 ilçe belediyesinin tamamını kazandıklarını duyurdu.

Seçim baş başa geçtiği Bahçesaray ilçesinde ıslak tutanaklara göre partilerinin kazandığı kaydedildi. İl örgütünden yapılan açıklamada, “Partimizin seçim takip sistemi verileri, ıslak sandık sonuç tutanakları ve YSK’ya ulaştırılan tutanaklara göre; Bahçesaray ilçemizin belediye başkanlığı seçimlerini DEM Parti kazanmıştır. AKP adayı eşbaşkan adaylarımızı tebrik ederek, salonu terk etmiştir. Bu sonuç üzerine ilçedeki farklı kesimler tarafından seçim sonuçları manipüle edilmek istenmektedir. Bu hukuksuz duruma karşı bir heyet ilçeye gitmiştir. Halkımızın sandık iradesini koruyacağız” denildi.(HABER MERKEZİ)

Miks 2M I K S