Van Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanları Neslihan Şedal ve Abdullah Zeydan, mazbatalarını aldı. Mazbata alımı sonrasında kısa bir konuşma yapan Şedal ve Zeydan, bu süre zarfında emeği geçen her kese teşekkür ettiklerini, şimdi ise çalışma zamanı olduğunu söylediler.  

AJANS65 TV - Van’da Büyükşehir Belediye seçimini Dem Parti adayı Abdullah Zeydan ve Neslihan Şedal yüksek oy farkı ile kazanmasına rağmen mazbatanın AKP’li Arvas’a verilmesine yönelik başlayan sokak gösterileri sonrasında YSK’nin yerelde verilen kararı iptal ederek mazbatanın Zeydan’a verilmesine yönelik kararı sonrasında bu gün Van Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanları Neslihan Şedal ve Abdullah Zeydan, mazbatalarını almak üzere İl Seçim Kurulu önüne geldi. Şedal ve Zeydan’a çok sayıda partili eşlik etti. Mazbatalarını alan eşbaşkanlar, belediye binasına hareket etmeden önce kendilerine eşlik eden halka kısa birer konuşma yaptı.  

İran  Cumhurbaşkanı Reisi Hayatını Kaybetti İran  Cumhurbaşkanı Reisi Hayatını Kaybetti

‘HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUZ’

Mazbatayı aldıktan sonra kitleye seslenen eşbaşkan Şedal, “Yüzyıllardır bu topraklarda eşitlik, adalet ve kolektif vicdanı yeniden bu toplumda tesis edebilmenin mücadelesini uzun yıllardır veriyoruz. Yerel yönetimlerde de aynı fikriyatla mücadelemiz devam ediyor. Özellikle 2024 seçimlerine hazırlanırken, ön seçimlerden bu yana adaylarının etrafından kenetlenen başta genç yoldaşlarımıza, kadınlara, halklara, anneleri, sivil toplum kuruluşlarına ve kentimizin tüm dinamiklerine bir kez daha teşekkür ediyoruz. Olası bir yönelim karşısında demokratik hakkını ortaya koyarak direnişimizi büyüten, mücadelemizin zaferle sonuçlanması sağlayan herkese teşekkür ediyoruz. Son dönemlerde Wan’da gelişen durumların yeniden toplumda hak arayışı, özgürlük ve adalet arayışımızın güçleneceği adına umutlarımızı tekrardan diriltti. Bu sadece Wan adına değil tüm coğrafya ve halklar adına bu umudu yükseltmiştir. Bu zafer kutlu olsun” dedi.

‘TOPLUMSAL BARIŞA İHTİYACIMIZ VAR’

Herkese teşekkür eden Zeydan ise, “Kısa bir süreliğini de olsa hukukun, adaletin askıya alındığı bir süreçten geçtik. Demokrasiden, hukuktan, adaletten yana tavır alan başta iradesini sahiplenen başta Wan halkına ve duyarlılık gösteren herkese teşekkür ediyoruz. YSK’nin aldığı bu kararı ülkemizde hukukun üstünlüğü, adaletin tesisi ve toplumsal barışın, birlikte ve onurlu bir yaşamın iradesini daha da güçlendirmiştir. Coğrafyamızın artık çatışmaya, hukuksuzluklara ihtiyacı yok. Hepimizin toplumsal barışa, birlikte, onurlu bir yaşamı tesis etme sorumluluğumuz var. Artık toplumsal barışı etme, güzel kentimize, halkımıza güzel hizmetler yapma zamanıdır. Kentin tüm sorunlarına çözüm bulmak için kollarımızı sıvayacağız. Tüm halkımıza teşekkür ediyoruz” diye konuştu.(HABER MERKEZİ)