Van– Van'da dün gece başlayan ve sabaha kadar aralıklarla devam eden yoğun kar yağışı, hayatı olumsuz yönde etkiledi. Kar yağışı nedeniyle kentteki 122 mahalle ve 135 mezra yolu olmak üzere toplamda 257 yerleşim yeri ulaşıma kapandı.

Van'da Sel Felaketi: Şiddetli Yağış Yolları Kapattı, Bir Ev Sular Altında Kaldı Van'da Sel Felaketi: Şiddetli Yağış Yolları Kapattı, Bir Ev Sular Altında Kaldı

Büyükşehir Belediyesi'nin karla mücadele ekipleri, kapalı yolları açmak için çalışma başlattı. Ancak yağışın en yoğun olduğu Başkale ilçesinde, 35 mahalle ve 29 mezra dahil olmak üzere 64 yerleşim yerine ulaşım sağlanamıyor. Kar kalınlığının ilçe merkezinde 30 santimetreye, yüksek kesimlerde ise 50 santimetreye ulaştığı belirtildi.

Başkale Belediyesi'nin ekipleri, kar temizleme çalışmalarını sürdürürken, olumsuz hava koşulları nedeniyle ilçedeki ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün süreyle ara verildiği duyuruldu.

Kent sakinleri, zorlu kış şartlarına karşı tedbirlerini alırken, yetkililer olası don ve buzlanma karşısında dikkatli olunması konusunda uyarılarda bulunuyor.

Editör: İdris YILMAZ