Ajans65Van'da Saadet Partisi'nin düzenlediği bir kahvaltı programında basın mensuplarıyla buluşan Yılmaz Kılıç, Van Büyükşehir Belediye Başkanlığına adaylığını koyduğu andan itibaren karşılaştığı tepkiler ve bu adaylığın Van için ne anlama geldiği üzerine konuştu.

Adaylığına ilk başta "Yav sen ne yapıyorsun? Van, HDP ile AKP'nin kalesidir. Kazanamazsın, boşuna uğraşma" şeklinde tepkiler aldığını ifade eden Kılıç, bu durumun onun azmini daha da artırdığını belirtti. 

'HİÇ BİRŞEY HAYAL DEĞİL'

Kılıç, "Arkadaşlar, hiçbir şey hayal değil, her şey mümkün. Yeter ki istersek. Benim adaylığımı da hayal gören vardı. Ben 6 ay önce 'adayım' dediğimde, çok kişi şaşırıyorsun ya, burası işte HDP ile AK Parti'nin kalesi. Arkadaşlar, burası kimsenin kalesi değil, burası halkın kalesidir, halkın, seçmenin kalesidir," diyerek halkın gücüne vurgu yaptı.

'BU ŞEHİR ALINABİLİR'

Seçmen sayısı ve oy potansiyeli hakkında konuşan Kılıç, "İpekyolu ilçesi 235.000 seçmeni olan bir seçme sayısına sahip.  HDP ile AK Parti beraber  32.000 almışlar orada 103.000 oy bekliyor. Bakın, diyelim ki, HDP'den, AK Parti'den hiç kimse şaşırmadı, herkes eskisi gibi kendi partisine oy kullandı.  Partinin aldığı oy 132, 103.000 oy orada. Bu şehir alınabilir arkadaşlar,"şeklinde konuştu.

İHD Van Şubesinden Cezaevlerindeki Maddi Destek Soruşturmalarına Tepki İHD Van Şubesinden Cezaevlerindeki Maddi Destek Soruşturmalarına Tepki

'İNSANLARA DOKUNUYORUZ'

Saha çalışmalarının önemini vurgulayan Kılıç, "Biz geziyoruz, insanlarımızla buluşuyoruz, giriyoruz terziye, giriyoruz manava, markete giriyoruz ve bütün halkımızla bir araya geliyoruz. İnsanlara dokunuyoruz, evlere ziyarete gidiyoruz ve bugüne kadar insanların gitmediği evlere, gitmediği kırsala, gitmediği mahallelere gidiyoruz,"diyerek seçmenle doğrudan iletişimin önemine değindi.

'BU KENTTE BİR PATLAMA OLACAK'

Kılıç'ın en büyük iddiası, "31 Mart günü bu kentte bir patlama olacak arkadaşlar. Bundan emin olun. Benim 28 yıllık deneyimim, siyasetin bana öğrettiği, bu. Net söylüyorum, 31 Mart günü, yani 24 gün sonra, bu kentte bir patlama olacak. Bütün şehir şaşıracak, Allah'ın izniyle bu seçimi, bakın, bu seçimi kazanacağız demiyoruz, biz farkla kazanacağız," şeklinde konuşarak, seçimlerde umutlu bir tablo çizdi.

Yılmaz Kılıç ve Saadet Partisi, Van'da halkın desteğini arkalarına alarak, siyasi bir sürpriz yapmaya hazırlanıyorlar. Kılıç'ın konuşmaları, hem kararlılığını hem de Van Büyükşehir Belediye Başkanlığı için vizyonunu ortaya koyuyor.

Muhabir: Yasemin DİKİCİ