Türkiye'nin En Güvenilir Siyasetçileri Listesinde Demirtaş da Var Türkiye'nin En Güvenilir Siyasetçileri Listesinde Demirtaş da Var

Van’da olağanüstü güvenlik önlemleri alınmış durumda. Özellikle Cumhuriyet ve Maraş Caddelerinde yoğunlaşan güvenlik önlemleri dikkat çekiyor.

AJANS65 TV - Van’da bu gün sabah saatlerinde özellikle Cumhuriyet ve Maraş caddeleri başta olmak üzere merkezi caddelerde alınan güvenlik önlemleri dikkat çekerken, güvenlik önlemlerinin kentin belli noktalarında da yoğunlaştırıldığı öğrenildi.

Güvenlik önlemlerinin nedeninin, bu gün Kobani Davası’nda karar çıkabileceğine yönelik olabileceği belirtilmektedir.

KOBANİ DAVASI NEDİR?

Aralarında HDP eski Eş Genel Başkanları Figen Yüksekdağ ve Selahattin Demirtaş'ın da bulunduğu 18'i tutuklu 108 ismin yargılandığı davanın adıdır. Dava, DAİŞ’in Kobanê’ye dönük saldırılarına karşı 6-8 Ekim 2014 tarihlerinde gerçekleşen eylemler nedeniyle açılmış bir dava.

Kobani Davası duruşması bugün saat 10.00’da Sincan Cezaevi'nde bulunan kampüste görülecek.

KOBANİ DAVASINDA HANGİ SİYASİLER TUTUKLU BULUNUYOR?

Kobani Davası kapsamında tutuklu bulunan siyasetçilerin isimleri şöyle: Figen Yüksekdağ, Selahattin Demirtaş, Ali Ürküt, Günay Kubilay, Nazmi Gür, İsmail Şengül, Bülent Parmaksız, Alp Altınörs, Sebahat Tuncel, Zeynep Karaman, Zeynep Ölbeci, Aynur Aşan, Ayşe Yağcı, Ayla Akat Ata, Dilek Yağlı, Pervin Oduncu, Meryem Adıbelli, Gültan Kışanak.(HABER MERKEZİ)