Van halkının oyu ile seçilen Abdullah Zeydan yerine mazbatanın AKP’li Abdulahat Arvas’a verilmesini protesto gösterileri Van kent merkezi, ara sokaklar ve mahallelerde yeniden başladı. Kent merkezi biber gazının etkisi altında.

AJANS65 TV - Van’da yapılan yerel seçimler Van Büyükşehir Belediyesini büyük bir farkla kazanan Dem Partili Abdullah Zeydan’nın memnu hatlarının geri alınarak mazbatanın onun yerine AKP’li A.dulahat Arvas’a verilmesi kent genelinde protesto ediliyor. Öğleden sonra Van’ın merkezi caddelerinin yanısıra, ara sokaklarda başlayan sokak gösterilerine polis gaz bombası, plastik mermi ve tazyikli su ile müdahale etmişti. Az da olsa duralayan sokak gösterileri iftardan sonra yeniden alevlendi. Kentin birçok sokak ve caddesinde yapılan gösterileri polisin müdahalesi devam ediyor. Gaz bombaları ve plastik mermilerin kullanıldığı gösterilerde yaralıların olup olmadığı bilinmiyor.

Akdamar Adası'nda bir ziyaretçi düşerek öldü Akdamar Adası'nda bir ziyaretçi düşerek öldü

KADINLARDAN TENCERE TAVA PROTESTOSU

Kent merkezinde bulunan evlerde kadınlar pencerelere çıkarak tencere tava çalarak mazbatanın Zeydan yerine Arvas’a verilmesini protesto ediyor ve “Abdullah Zeydan onurumuzdur” syoganı atıyorlar. Özellikle kent merkezinde biriken biber gazı insanları nefes alamaz duruma getirmiş vaziyette.

KENTİN TÜM SOKAK VE CADDELERİ TUTULMUŞ VAZİYETTE

Göstericilerin kentin ana caddelerine çıkmasını engellemek amacıyla polisler tüm girişleri tutmuş vaziyetti. Özellikle Cumhuriyet Caddesinin alt ve üst sokaklarında yoğun hareketliliğin olduğu gelen bilgiler arasında.(HABER MERKEZİ)