Büyük bir başadıya imza atarak tekrardan İBB Başkanı olan Ekrem İmamoğlu, düzenlediği toplantı ile 100’e yakın yabancı gazeteci ve kuruluşun sorularını yanıtladı. Seçim sonuçlarını değerlendiren İmamoğlu, "Türkiye yeni rotasını çizdi" diye konuştu.

AJANS65 TV – Yerel seçimlerde İstanbul’da büyük bir başarıya imza atarak tekrardan İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı olan Ekrem İmamoğlu, uluslarası basın kuruluşları ile bir toplantı düzenleyerek 100’e yakın yabancı gazeteci ve kuruluşun sorularını yanıtladı.

Bakanlığa Yürüyen DEM Partililerden 'Ortak Mücadele' Çağrısı Bakanlığa Yürüyen DEM Partililerden 'Ortak Mücadele' Çağrısı

İmamoğlu, seçmenin muhalefete duyulan güvensizlik yüzünden ertelediği değişim iradesini bu seçimde ortaya koyduğunu ve Türkiye’nin yeni rotasını çizdiğini söyledi.

İmamoğlu şu ifadeleri kullandı:

“Uzunca bir süredir ülkede yaşanan ekonomik afetten etkilenen, giderek yoksullaşan vatandaşlarımız iktidar partisinden umudunu kesti. Yurttaşlar kendisini yoksullaştırarak muhtaç hale getiren adaletsiz bir iktidarı değil, refahı adil dağıtan hukuk devleti istediğini ortaya koydu. İkincisi partimizi iktidar alternatifi olarak gördüğünü gösterdi. Üçüncüsü ise meşruiyeti yeniden dağıtmış, partimizi birinci parti yapmış, İstanbul dahil pek çok şehirde yerel meclislerde çoğunluğu bize vererek siyasete denge getirmiştir.” (HABER MERKEZİ)