Van Gölü'nde Boğulma: İhbar Üzerine İki Kişinin Cansız Bedeni Bulundu, Üçüncü Kişi Aranıyor Van Gölü'nde Boğulma: İhbar Üzerine İki Kişinin Cansız Bedeni Bulundu, Üçüncü Kişi Aranıyor

Ekonomik krizin tavan yaptığı Türkiye'de esnaf ayakta kalabilmek ve ekmek teknesini koruyabilmek için çoğu zaman krediye başvuruyor. Bankalardan alınan kredilerin yüksek olması ve esnafı daha da zor duruma sokması nedeniyle genellikle kooperatiflerin esnaf kredisine başvuruluyor. Ajans65 TV Kent ve Gündem Pragramı'nda Muhittin BOTAN'ın konuğu olan SS Hızır Esnaf Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Faruk Alpaslan önemli açıklamalarda bulundu.

Haber: İdris YILMAZ

Ülkede ekonomik sıkıntısıyla mücadele eden esnaflar için umut veren haberler, SS Hızır Esnaf Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Faruk Alpaslan'ın Ajans65 TV'deki açıklamalarıyla geldi. Alpaslan, "Kent ve Gündem" programında Muhittin BOTAN'ın konuğu olan Alpaslan, esnafın zorluklarla karşılaştığını ve bu seçeneklerin devam etmek için ciddi adımlar attıklarını söyledi. Kooperatifin yeni dönemde esnafın kredi almaları için önemli kolaylıklar sağladıklarına dikkat çeken Alparslan, program aracılığıyla önemli bilgiler aktardı.

Esnafa 361 Milyon TL Kredi Sağlanmış

S.S. Hızır Esnaf Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Faruk Alpaslan, Ajans65 TV'nin "Kent ve Gündem" programında Muhittin Botan'ın konuğu oldu. Alpaslan, "2014 yılından bu yana Van esnafına 361 milyon lira kaynak aktararak destek olduk. Hem esnafımıza dar gününde destek olduk, hem de salgın hastalık ve sonrasında yaşanan ekonomik krizde Van'ın ekonomisinin ayakta kalması için büyük çaba harcadık" ifadelerini kullandı

Esnafın Yanında Olmanın Önemi

Alpaslan, esnaf ve sanatkarların her zaman yanında olmanın aile geleneği olduğunu belirterek, "Şehrimizin ekonomisinde lokomotif görevi gören esnaf ve sanatkarlarımıza destek olmak benim ve ailemin her zaman birinci önceliği olmuştur" dedi. Kooperatifin, Van esnafına daha fazla kaynak sağlamak amacıyla kurulduğunu ve bu sayede 361 milyon lira kaynağın esnafın hizmetine sunulduğunu vurguladı.

Esnafın kredi telepleri ve bu taleplerin nasıl karşılanacağına yönelik ifadelerin yer aldığı programın devamını verdiğimiz linkten izleye bilirsiniz:

Editör: İdris YILMAZ