Van Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanları Neslihan Şedal ve Abdullah Zeydan, SMA hastası Yamaç Evran Artuç’un tedavisi için yürütülen kampanyanın başarılı bir şekilde sonuçlanması nedeniyle düzenlenen balon uçurma etkinliğine katıldı.

AJANS65 TV - Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanları, yönetimi devralmasının ardından tebrik ziyaretinde bulunan vatandaşların çiçek ve hediyelerini kabul etmeyerek SMA hastalarına bağış yapılmasını talep etmişti. Yapılan talebin ardından yüzlerce yurttaşımız bu çağrıyı gönülden destekleyerek SMA hastalarının IBAN hesaplarına bağışta bulundu.

Yapılan bağışlar ile SMA hastası Yamaç Evran Artuç ve Metin Öndil’in tedavileri için gerekli olan meblağlar toplandı.

Kampanyanın başarılı bir şekilde sonuçlanmasının ardından bugün Eşbaşkanlarımızın da katılımıyla Yamaç Evran Artuç’un ailesi ve kampanyaya destek veren gönüllü yurttaşlarlar ile birlikte Edremit ilçesinde bulunan Kent Meydanı’nda balon uçurma etkinliği gerçekleştirdi.

 ‘YAMAÇ BEBEĞİN VE TÜM SMA’LI BEBEKLERİN YAŞAYABİLMESİ İÇİN BURADAYIZ’

Etkinlikte konuşan Eşbaşkanımız Neslihan Şedal, "Yamaç Bebeğin kampanyasının tamamlandı. Bugün yaşadığımız coğrafyanın dört bir yanında bu dayanışma ruhunu güçlendirmek için burada olan herkese çok teşekkür ediyoruz. Bugün de Yamaç bebeğin ve tüm SMA’lı bebeklerin yaşayabilmesi için buradayız. Bu mücadelemiz bugün olduğu gibi bundan sonra da devam edecek. Yaşatmak için tüm imkânlarımız seferber edeceğimizi buradan bir kez daha ifade etmek istiyorum.” Dedi.

Özel'den Kobanê Davası Tepkisi: Siyasi Kararların Verildiğine Hep Birlikte Şahitlik Ettik Özel'den Kobanê Davası Tepkisi: Siyasi Kararların Verildiğine Hep Birlikte Şahitlik Ettik

‘BELEDİYE EŞBAŞKANLARIMIZ VE VAN HALKINA ÇOK TEŞEKKÜR EDERİZ’

Daha sonra konuşan Yamaç Evran Artuç’un Annesi Müjde Artuç ise emeği geçen herkese teşekkür ederek, “17 aydır verilen mücadele bugün son buldu. Yamaç kazandı. Van Belediye Eşbaşkanlarımız ve Van halkına çok teşekkür ederim. Tüm gönüllülerimize çok teşekkür ederim. Çok şükür Yamaç kazandı. Daha güzel günler göreceğiz. Herkese tekrar çok teşekkür ederim.” Şeklinde konuştu. 

Kampanyanın Moderatörlüğünü yürüten Adem Ataç da herkese teşekkür ederek, Kazanan Yamaç bebeğimiz yamaç sevdalıları oldu. Çok zorlu bir süreç geçirdik. Bu süreçte Yamaç için elini taşın altına koyup, her türlü maddi ve manevi destekte bulunan Yamaç sevdalılarından Allah razı olsun iyi ki varsınız.” Diye konuştu.

Konuşmaların ardından Eşbaşkanlarımız Neslihan Şedal ve Abdullah Zeydan ile Yamaç bebeğin ailesi ve kampanyaya destek verenler ile birlikte Yamaç bebeğin isminin olduğu balonlar gökyüzüne bırakıldı.(HABER MERKEZİ)