CHP’den istifa eden belediye başkanlarına Akif Kemal Akay da katıldı. CHP, Seyhan'dan Oya Tekin'i aday gösterilmesinden sonra mevcut belediye başkanı Akay istifa ettiğini duyurdu.

AJANS65 TV - CHP PM'de adayların açıklanması sonrasında partide istifalar arka arkaya geliyor. Seyhan'dan Oya Tekin'in aday gösterilmesinden sonra mevcut Belediye Başkanı Akif Kemal Akay istifa etti.

Sosyal medya hesabından açıklama yayınlayan Akay, "Emeğe değer veren, hemen her alanda üretim yapan, ürettiğini ve diğer kaynakları en verimli şekilde kullanan, muhtaçlara yaptığı paylaşımlarda hiçbir şekilde kimlik ayrımı yapmayan, başarısı tüm kamuoyu tarafından kabul edilen bir başkana tahammül edemeyen; tek amaçları kamusal kaynakları yağmalamak olan yöneticilerin ahlak dışı yollarla işgal ettiği, 55 yıl hemen her alanında onurla ve gururla hizmet verdiğim Cumhuriyet Halk Partisi’nden istifa ediyorum. Seyhan’a ve Adana’ya, layık olduğu hizmetlere devam edeceğimi bir atasözünü anımsatarak tüm hemşehrilerime saygı ile duyuruyorum. 'İstendiğin yere erinme, istenmediğin yere görünme!'" ifadelerini kullandı.

MHP'den Gazetecilere Sert Tepki: Hedef Gösterme İddiaları MHP'den Gazetecilere Sert Tepki: Hedef Gösterme İddiaları

Sabah saatlerinde İstanbul için adı geçen Gürsel Tekin de istifa ettiğini duyurmuştu.(HABER MERKEZİ)

Editör: Muhittin Botan