Büyük yatırım araçlarından olan ve sanal paranın öncüsü Bitcoin büyük bir rekora imza attı! Bitcoin'in fiyatı, spot Bitcoin borsa yatırım fonlarına (ETF) ilginin devam etmesi ve ABD enflasyon rakamları öncesinde 71 bin doları aştı.

AJANS65 TV – En büyük yatırım araçlarından bir tanesi olan ve en büyük kripto para birimi Bitcoin, haftanın ilk işlem gününde büyük bir yükselişe imza attı. Bitcoin, spot Bitcoin ETF'lerine yatırım artışını sürdürmesiyle son 24 saatte yüzde 2,3'ten fazla değer kazandı.

71 BİN 50 DOLARDAN İŞLEM GÖRÜYOR

Kasım 2021’de 69 bin dolar seviyesini test eden Bitcoin, bugün saat 10.30 itibarıyla 71 bin 50 dolardan işlem görerek tarihinin en yüksek seviyesine çıktı. En büyük ikinci varlık Ethereum ise 4 bin dolar civarında işlem gördü.

ABD istihdam verilerinde görülen zayıflamanın etkisiyle birlikte gözler yarın açıklanacak enflasyon rakamlarına çevrildi.

Görgü tanıkları Trump'a suikast girişimini anlattı: 'Çatıda tüfekli adam var diyorduk' Görgü tanıkları Trump'a suikast girişimini anlattı: 'Çatıda tüfekli adam var diyorduk'

Büyük merkez bankalarının bu yıl faiz oranlarını düşürmeye başlayarak daha destekleyici bir para politikasına yöneleceğine ilişkin beklentiler de Bitcoin'deki artışı destekliyor.

Analistler, nisanda gerçekleşecek ve yeni Bitcoin arzını azaltacak yarılanma (halving) süreci nedeniyle kripto paranın fiyatındaki yukarı yönlü ivmenin sürebileceğine işaret ediyor.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), 11 farklı spot Bitcoin ETF başvurusunu 11 Ocak'ta onaylamıştı.(HABER MERKEZİ)