Edremit’e çalışmalarına hız katan Dem Parti Eşbaşkan adayları, belediyelerin toplumsal hizmet merkezleri olduğunu, bireysel rant ve kazanç kapısı olmadığını hatırlatarak, “Maalesef bu alanlar halka kapatılmış durumunda. 1 Nisan itibari ile bu duruma son verecek ve halkın tekrardan belediyecilik hizmeti almalarını sağlayacağız” ifadeleri halkta memnuniyetle karşılandı.

31 Mart yerel seçimleri kapsamında çalışmalarını hızlandıran Dem Parti Edremit Belediye Eşbaşkan adayları Rabia Başak Koç ve Cemil Komi, gündüz esnaf ziyaretleri, geceleri de mahallelerde ev toplantıları düzenleyerek belediyecilik anlayışları hakkında bilgilendirmede bulunuyorlar.

Son iki dönemde belediyeleri kazanmalarına rağmen arkadaşlarının yerine kayyım atandığını hatırlatan Başak Koç, “Belediyeleri tamamen farklı bir mecraya kaydırdılar. Bu durum Edremit için çok daha geçerlidir. Normalde belediyecilik kanununda da belediyeler toplumsal hizmet merkezleri olarak geçer ve bu şekilde dizayn edilmişlerdir. Kayyım süresince halka yönelik neredeyse adam akıllı tek bir hizmete rastlamak olası değil. Hizmet adı altında yapılan çalışmalara bakıldığında ise işin arka planında kendi rant ve çıkar hesapları vardır. Yani bunların dertleri ne halktır ne de hizmetttir. Bundan dolayı son derece hoyratça hareket etmekte, halkın olanı harvurup harman savurmaktalar” ifadeleri dikkat çekti.

‘HALKIN OLANI HALKA VERECEĞİZ’

Halkın olanı halka vereceklerini söyleyen Dem Parti Edremit Belediye Eşbaşkan adayı Cemil Komi ise belediyelerin halka ait olduğunu söyleyerek, “Edremit, eşi benzeri olmayan bir yer. Ama yanlış belediyecilik, daha doğrusu kendi çıkar ve menfaatleri doğrultusunda hayata geçirdikleri belediyecilik anlayışı, Edremit’i beton yığını haline getiriyor. Edremit bahçelerini yok etmenin yolunu ardına kadar açtılar. Bunlar Kral Menua’ya bile ihanet ettiler. Bu bahçelerin dünyada eşi benzeri yoktur. Ama bunlar sırf rant için bu bahçeleri ortadan kaldırmada sakınca görmüyorlar. İnşallah 1 nisandan itibaren bu anlayışı ortadan kaldıracağız. Halkın olanı halka verecek, belediyeleri hizmet üzeren merkezler haline getireceğiz. Belediyeleri birilerinin zenginleştiği, ailesini ve yakınlarını zenginleştirdiği alanlar olmaktan çıkartacağız” ifadelerini kullandı. (HABER MERKEZİ)

Rabia Koç

DEM Parti: Newroz ateşini birlikte yakalım DEM Parti: Newroz ateşini birlikte yakalım