Erdoğan ve Özel Görüşmesi Sırasında Kepez Belediye Başkanı Tahliye Edildi Erdoğan ve Özel Görüşmesi Sırasında Kepez Belediye Başkanı Tahliye Edildi

CHP’nin Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, tekrardan aday gösterildiği için tepkilerin odağı haline gelirken, kendisini protesto edenlere meydan okudu: "Protestocuların kim olduğunu biliyoruz. Korkmayacağım, sinmeyeceğim ve yılmayacağım."

AJANS65 TV - CHP'nin, Maraş depremlerinin en çok yıkıma uğrattığı şehirlerden olan Hatay'da Lütfü Savaş'ı yeniden aday göstermesine depremzedeler ve siyasilerden tepkiler sürerken, Lütfü Savaş adaylıktan çekilmeyeceğini açıklayarak eleştirilere meydan okudu.

Hatay Belediye Başkanı CHP'li Lütfü Savaş'ın 31 Mart'ta yeniden aday göstermesi büyük tepkiyle karşılanmıştı. Savaş, "Hatay üzerinden kirli bir oyun oynanıyor. Protestocuların kim olduğunu biliyoruz. Korkmayacağım, sinmeyeceğim ve yılmayacağım" dedi.

CHP'nin kendisini adaylıktan çekeceğine ilişkin iddiaları yalanlayan Savaş, "Genel Başkanımızla konuştum adayımız Lütfü Savaş seçimi kazanacağız diyor" dedi. Tepkilere rağmen adaylıktan çekilmeyeceğini söyleyen Savaş, "Adaylığım devam ediyor, seçimi kazanacağız" ifadelerine yer verdi.

'YA BİR TANESİNİN ELİNDE EL BOMBASI OLSAYDI, SİLAH OLSAYDI...'

Maraş depremlerinin en çok yıkıma uğrattığı Hatay'da, depremin birinci yılına ilişkin toplanan depremzedeler tarafından protesto edilen Savaş, kendisine yönelik tepkiler için topu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a atarak "Sayın Cumhurbaşkanımız bir yere giderken önden önlem alınıyor; burada da alınmalıydı. Orada Sayın Cumhurbaşkanımızın atamış olduğu bir bakan vardı. Bizi sevmeyebilirler, ama ya bir tanesinin elinde el bombası olsaydı, silah olsaydı..." dedi.

'HATAY ÜZERİNDEN KİRLİ BİR OYUN OYNANIYOR'

Savaş'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

"Hatay'da oynanmak istenen oyunları biliyoruz. Hatay'da sığınmacı işgaline karşı olacağımı herkesle paylaşmak istiyorum. Korkmayacağım, sinmeyeceğim yılmayacağım. Hatay üzerinden kirli bir oyun oynanıyor. Beni protesto ettiler, biz bunların kim olduğunu biliyoruz. Sayın Bakanımıza söz attılar. Orada Sayın Cumhurbaşkanımızın atamış olduğu bir bakan vardı. Bizi sevmeyebilirler, ama ya bir tanesinin elinde el bombası olsaydı, silah olsaydı... Sayın Cumhurbaşkanımız bir yere giderken önden önlem alınıyor; burada da alınmalıydı."

CHP: DEĞERLENDİRECEĞİZ

CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır, bugün yaptığı açıklamada Lütfü Savaş'ın yeniden adaylığı ile ilgili, "Partinin yetkili kurulları, bu konuyu enine boyuna değerlendirip Hatay'ın tüm ilçeleriyle, belki de 2-3 gün içerisinde kapsamlı bir anket yapıp bir karar verecektir" demişti.(HABER MERKEZİ)

Editör: Muhittin Botan