Van’da seçimleri kazanarak Van Büyükşehir belediye Eş Başkanı seçilen Abdullan Zeydan’ın memnun haklarının elinden alınmasına CHP’den sert tepki geldi. CHP Grup Başkanvekili Gökhan Günaydın, DEM Partili Abdullah Zeydan’ın memnu haklarının yargı eliyle geri alınmasına ilişkin, “Van halkının iradesine karşı yapılmış bu girişimi kabul etmemiz mümkün değildir” dedi.

AJANS65 TV - Van’da tüm belediyeleri kazanarak büyük bir başarıya imza atmasın akarşın Dem Parti Van Büyükşehir Belediye Eşbaşkanı Abdullah Zeydan’ın memnun haklarının, mesai saatinin bitimine 5 daki kala geri alınmasına bir tepki de CHP’den geldi.

Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Gökhan Günaydın, DEM Partili Zeydan’a yönelik yargı darbesine dair MA’ya konuştu.  

VAN HALKININ İRADESİNE YAPILMIŞ BİR GİRİŞİM’

Konuyu takip edip DEM Partili yetkililerle telefon trafiği içerisinde olduklarını dile getiren Günaydın,  “Türkiye’de 86 milyon yurttaşımız ve 61 milyon seçmenimiz var. Seçmenin iradesi sandığa yansır. Buna yönelik engelleme çalışmaları ve kayyım politikası AKP’nin klasiği haline geldi. En son yerel seçimlerde bundan dolayı önemli bir tokat yemiş olmasına rağmen AKP anlayışının ve zihniyetinin değişmediği görülüyor. Van halkının iradesine karşı yapılmış bu girişimi kabul etmemiz mümkün değildir” dedi.  

Van’da 15 Yaşındaki Çocuk Boğulma Tehlikesi Geçirdi: Ekipler Son Anda Kurtardı Van’da 15 Yaşındaki Çocuk Boğulma Tehlikesi Geçirdi: Ekipler Son Anda Kurtardı

‘ZAMANLAMA MESELENİN İYİ NİYETLİ OLMADIĞINI ORTAYA KOYMAKTADIR’

Günaydın, Adalet Bakanlığı'nın itirazı üzerine mahkemenin 29 Mart Cuma günü mesai bitimine 5 dakika kala böylesi bir karar almasına ilişkin ise “Memnu hakların iadesi konusundaki zaman planlaması meselenin iyi niyetli bir iş olmadığını ortaya koymaktadır. Sürecin takipçisi olmaya devam edeceğiz” ifadelerin kullandı.(Kaynak)