VAN-Mart 2024 Belediye Seçimleri için hazırlıklarını sürdüren Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), Van ve ilçelerindeki belediye başkanı adaylarını belirlediğini duyurdu. Ankara Spor Salonu'nda düzenlenen seçim bildirgesi açıklama toplantısında CHP, adaylarını kamuoyuna tanıttı ve böylelikle büyükşehir, il, ilçe ve belde belediye sayısını 1128'e çıkardı.

CHP'nin Aday Belirleme Stratejisi

CHP'nin seçim bildirgesini açıkladığı etkinlikte, Van ve ilçelerinden belediye başkanı adaylarının isimleri de kamuoyuyla paylaşıldı. Adaylarının tanıtımıyla birlikte CHP, seçimlerde rekabetçi bir pozisyon elde etmeyi hedefliyor.

 Genel Başkanın Vurguları

CHP Genel Başkanı ve aynı zamanda Türkiye'nin seçimlerdeki başkan adayı olan isim, toplantıda yaptığı konuşmada, "Van ve ilçelerindeki adaylarımızla birlikte, yerel yönetimlerde demokratik, katılımcı ve etkili bir yönetim anlayışını tesis etmeyi hedefliyoruz. Halkımızın beklentilerini ve ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak, şeffaf ve hesap verebilir bir şekilde yöneteceğiz" dedi.

 Seçim Sürecindeki Beklentiler

CHP'nin belediye başkanı adaylarının açıklanmasıyla birlikte, seçim heyecanı tüm Türkiye genelinde artarken, Van ve ilçelerindeki seçim yarışının da daha da kızışması bekleniyor. Seçimlere sayılı günler kala, siyasi partiler ve adaylar, halkın taleplerine cevap verecek projelerle seçmenin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

 Hareketlenen Seçim Atmosferi

Seçim sürecinin yaklaşmasıyla birlikte, partilerin vaatleri ve adaylarının vizyonları daha fazla ön plana çıkarken, Van ve ilçelerindeki seçim atmosferi de giderek hareketleniyor.

MHP'den Gazetecilere Sert Tepki: Hedef Gösterme İddiaları MHP'den Gazetecilere Sert Tepki: Hedef Gösterme İddiaları

CHP'nin Van ve ilçe adaylarının tam listesi 

İşte Türkiye Genelinde CHP'nin Belediye Başkan Aday İsimlerinin Yer Aldığı Listeler:

2

235678910111213141516171819202122232425262728293031323333 Kopya341

Editör: İdris YILMAZ