AKP-MHP-Kayyım Belediyeleri İçin Araştırma İstedi AKP-MHP-Kayyım Belediyeleri İçin Araştırma İstedi

Dem Parti seçmenlerine yönelik ayrımcı yaklaşımları ile gündeme gelen CHP Afyon adayı Burcu Köksal, Özgür Özel'in "Sürçülisan" düzeltmesine rağmen, "Seçildiğimde Afyonkarahisar Belediyesi'nin kapıları DEM Parti hariç her siyasi partiye açık olacak" sözlerinin arkasında durmaya devam ederek, sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

AJANS65 TV  - 31 Mart Yerel Seçimlerine doğru kendi projeleri ve belediyecilik anlayışını anlatarak halktan oy istemek yerine insanları ayrıştırarak ırkçı yaklaşımları esas alan siyasetçilere CHP Afyon adayı Burcu Köksal da katıldı. Köksal, CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in de katıldığı mitingte sarfettiği "Seçildiğimde Afyonkarahisar Belediyesi'nin kapıları DEM Parti hariç her siyasi partiye açık olacak" sözleri büyük tepki toplamıştı.

Tepkiler üzerine CHP Genel Başkanı Özgür Özel bir açıklama yaparak, "Sürçülisan oldu" sözlerine rağmen ısrarını sürdüren Köksal, "Açık ve net Afyonkarahisarı DEM'lilerle ve HÜDAPAR'lılarla yönetmeyeceğim… Net…." dedi.

ÖZGÜR ÖZEL DÜZELTMEYE ÇALIŞTI, KÖKSAL ISRAR ETTİ

Dün, Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel'in de katıldığı Afyonkarahisar Seçim Koordinasyon Merkezi açılışında öncesinde konuşan CHP'nin Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Burcu Köksal, "Seçildiğimde Afyonkarahisar Belediyesi'nin kapıları DEM Parti hariç bütün siyasi partiye açık olacak" ifadesini kullandı. Köksal'ın bu sözleri tepki çekerken, partisinin Uşak mitinginde konuşan Özel düzeltme yaptı ve “Sürçülisan oldu. Afyon Belediyesi de Uşak Belediyesi’nin kapıları da herkese açık” ifadesini kullandı. TV100 yazarı Barış Yarkadaş da, tv100 canlı yayınında Burcu Köksal ile görüşmesini aktardı. Yarkadaş, Köksal'ın "Bu sözümün arkasındayım" dediğini söyledi.

BURCU KÖKSAL: AÇIK VE NET

Burcu Köksal da, sosyal medya hesabı X'ten dün akşam bir paylaşım yaparak sözlerinin arkasında olduğunu duyurdu. Mitingte sarfettiği "Seçildiğimde Afyonkarahisar Belediyesi'nin kapıları DEM Parti hariç her siyasi partiye açık olacak" sözlerinin videosunu paylaşan Köksal şunları yazdı:

"Ben Suriyeliler amasız fakatsız lakinsiz Afyonkarahisar’dan göndereceğim diyorum, Akp mevcut işçileri çıkaracak pkk’lıları işe alacak diyorlar, ben emeklilere 4 ay doğalgaz ve Afjet konusunda destek vereceğim diyorum, belediyeyi dem’lilerle yönetecek diyorlar, rantsal dönüşüm değil garip gurabaya bedelsiz ev yapacağım diyorum, gizli kapılar ardında demlilerle görüşüyor diyorlar. Açık ve net Afyonkarahisarı demlilerle ve hüdaparlılarla yönetmeyeceğim… Net…."(HABER MERKEZİ)