Van’da Mazbatanın oy çokluğu ile AKP’li adaya verilmesine ilişkin açıklama yapan Dem Parti, “Kararı reddediyoru” açıklamasını yaptı.

AJANS65 TV - Van Büyükşehir Belediyesini büyük bir farkla kazanmasına rağmen, Dem Parti Abdullah Zeydan’ın memnu haklarının geri alınması ve mazbatanın AKP’li Abdulahat Varvas’a verilsine ilişkin açıklama yapan Dem Parti, “Van İl Seçim Kurulu’nun oy çokluğu ile partimizin büyük bir farkla kazandığı Van Büyükşehir Belediye Başkanlığı için mazbatayı AKP adayına verme kararını reddediyoruz. Bu karar iktidarın müdahalesi ile  başlatılan siyasi darbe sürecinin devamıdır” ifadelerine yer verdi.

Açıklamanın devamında şu ifadeler kullanıldı:

“Ayarlanmış Van İl Seçim Kurulu üyelerinin oy çokluğu ile verdiği karar hukuksuzdur, gayri meşrudur, halk iradesini tanımama kararıdır. Avukatlarımız karara itiraz etti.

Yüksek Seçim Kurulu’nu bu hukuksuzluğa son vermeye ve halkımızın iradesini tanımaya çağırıyoruz.

Van Gölü'nde Boğulma: İhbar Üzerine İki Kişinin Cansız Bedeni Bulundu, Üçüncü Kişi Aranıyor Van Gölü'nde Boğulma: İhbar Üzerine İki Kişinin Cansız Bedeni Bulundu, Üçüncü Kişi Aranıyor

Partimiz, üyelerimiz, halkımız ayaktadır ve bu hukuksuzluk giderilene kadar meşru ve demokratik tepkimiz devam edecektir.”