Van’da seçim çalışmaları kapsamında STK ziyaretlerini gerçekleştiren Dem Parti, önemli mesajlar mezajlar verdi. İl Eşbaşkanı Veysi Dilekçi yaptığı konuşmada, 31 mart seçimleri sonrasında muhatabın kendileri olacağını söyledi.

AJANS65 TV - 31 Marat Yerel Seçimlerine 10 gün kala Van’da Dem Parti de seçim çalışmalarını hızlandırdı. Kentte bulunan Sivil Toplum Örgütlerini(STK) ziyaret ederek yaşanan sorunlar hakkında bilgi alan ve seçildikten sonra yapacaklarını anlatan Dem Parti heyeti, 0Ec38E4B 823E 4E89 Bdff 9274419D83F1, Şöforler Odası ce ESOB'u ziyeret etti.

STK Ziyaretlere Dem Parti Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkan adayı Neslihan Şedal, İl Eşbaşkanları Veysi Dilekçe ile Gülşen Kurt, Edremit Belediye Eşbaşkan adayları Cemil Komi ve Rabia Başak Koç ile parti yöneticileri katıldı.

DİLEKÇİ: SORUNLARI İYİ BİLİYORUZ MUHATABI BİZ OLACAĞIZ

İlk ziyaretini Doğu Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (DOĞU/SİFED) yapan DEM Parti'yi  Başkan Müslüm Erbay karşıladı. Daha sonrası sırasıyla Şöforler Odası ile Esnaf ve Sanatlarlar Odaları Birliği ziyaret edildi. Burada konuşan Veysi Dilekçi, Van'ın kayyumlarla yönetildiğini ve buna sessiz kalındığnı belirtti. Dilekçi, "Esnafımızın sorunlarını çok iyi biliyoruz, bu kentte hem tarım hem turizm hemde sınır kenti. Birçok özelliği bir arada barındırmasına rağmen hala esnaflarımızın büyük sorunları bulunuyor. Bu kentte kendi iradesiyle seçtiği yöneticilerle yönetilmediği için malesef esnaflarımızda çok muhatap bulamıyor. Bizler 31 Mart seçimlerinden sonra halkın seçtiği adaylarla birlikte tüm sorunların muhatabı olacağız" dedi.

AKP'den emekli maaşı açıklaması AKP'den emekli maaşı açıklaması

ŞEDAL: SORUNLARI BİRLİKTE ÇÖZECEĞİZ

Ziyaretlerde konuşan Eşbaşkan adayı Neslihan Şedal, tüm kesimlerin önerileriyle kenti ortak akılla yönetmeye aday olduklarını söyledi. Şedal, "Bir kentin sivil toplum örgütlerine ne kadar çok görev düşse aslında o toplumunda mevcut sorunlarını daha kolay, daha adilane bir yöntemle çözüleceğine dair gerçeklikle karşı karışıyayız. Hem şu süreçte hemde bundan sonraki süreçte kuracağımız kent konseyleriyle birlikte bu sorunları ortadan kaldırıp kalıcı çözümler üretmek noktasında çaba içerisinde olacağız" diye konuştu.(HABER MERKEZİ)