DEM Parti'nin belediye eşbaşkan adayları listesi resmiyet kazandı. Dem Parti hangi belediyede hangi isimleri aday olarak gösterdi?

AJANS65 TV - 31 Mart yerel seçimlerine iddialı hazırlanan Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi’nin (DEM Parti) aday listesi resmiyet kazandı.

Dem Parti’nin aday listesi şu isimlerden oluşulor:

Adıyaman/Besni: Musafa Suvar-Güler Sağ

Adıyaman /Pınarbaşı:Hüseyin Uzun-Kamile Ocak

Adıyaman /Gölbaşı: Ergün Varhan-Berfin Doymaz

Adıyaman /Kahta: Osman Özbek

Adıyaman /Merkez: Mehmet Bahattin Bilgin-Türkan Erkenek

Adıyaman /Kömür:Mahmut Kapçak-Bedriye Polattaş

Adıyaman /Yaylakonak: İsmet Coşkun

Adıyaman /Samsat: Yasin Ertan

Adıyaman /Tut: Memet Kösele  

Ağrı/ Diyadin: Adnan Doğan-Hayat Zorbay

Ağrı /  Doğubayazıt: Kenan Alkan-Aygül Aşan

Ağrı / Eleşkirt: Menderes Yıldız

Ağrı / Hamur: Hikmet Adıgüzel

Ağrı /Merkez: Hazal Aras-Memet Akkuş

Ağrı / Patnos: Rojbin Kartal Manzak-Kerem Kırtay

Ağrı / Taşlıçay: Mehmet Ali Budak-Cemile Duman

Ağrı / Tutak: Mahmut Tataş/Dilan Başboğa  

Ardahan/ Göle: Serkan Yılmaz

Batman/ Beşiri: Mehmet Akif Akın-Merve Evren

Êlih/Bêgirî/ İkiköprü: Halil İbrahim Karabulut-Celile Yıldız

Batman / Gercüş: Yılmaz Suphi Aslan-Fadile Üner

Batman / Hasankeyf: Mecit Tokdemir-Zozan Şimşek

Batman / Kozluk: Mehmet Reşit Haşimi-Hülya Öztekin

Batman / Bekirhan: Ruşen Sankur-Ömer Sunar

Batman /Merkez: Gülüstan Sönük-Mehdi Öztüzün

Batman /Merkez/Balpınar: Osman Ekinci-Ayşe Doğan

Batman / Sason: Celal Alphan-Netice Üner

Bingöl / Adaklı: Ahmet Delikanlı-Gülnar Akansu

Bingöl / Genç: İdris Elhakan-Şefika Doğan

Bingöl / Karlıova: Mehmet Genç-Zühre Eroğlu

Bingöl / Kiğı: Sema Getlaş-Hikmet Baykan

Bingöl /Merkez: Aydın Bürçün-Çiçek Ariç

Bingöl /Merkez/ Sancak: Selahattin Koçin-Arzu Köysüren

Bingöl / Solhan: Remzi Sönmez-Ayşe Kaya

Bingöl / Yayladere: Kemal Seven-Zeynep Kuloğlu

Bingöl / Yedisu: Kadriye İbin-Hüseyin Sağlık

Bitlis/ Adilcevaz: Cesim Tusun-Dilek Akdağ

Bitlis Ahlat: Zelal Yılmaz-Abdulsamet Baycan

Bitlis / Ovakışla: Baran Turan-Dilan Uçar

Bitlis / Güroymak: Ülfiye Özcan-Ziya Enginbay

Bitlis Gölbaşı: Mazlum Soyürün

Bitlis Günkırı:Faysal Sengir

Bitlis / Hizan: Kerem Uğur-Hediye Çetin Koçman

Bitlis /Merkez: Sümeyya Kızılkaya-M. Nezir Karabaş

Bitlis /Merkez/Yolalan: Esma Aydın-Hüseyin Öztürk

Bitlis /Tatvan: Mümin Erol-Belkiza Beştaş Epözdemir

Dersim/ Mazgirt: Orhan Çelebi-Naciye Aslan

Dersim /Merkez: Cevdet Konak-Birsen Orhan

Dersim / Nazimiye: Şükrü Düztaş-Songül Sarıgül  

Diyarbakır/Büyükşehir: Ayşe Serra Bucak Küçük-Doğan Hatun

Diyarbakır / Bağlar Siraç Çelik-Leyla Ayaz

Diyarbakır /Bismil: Mizgin Ekin-Güven Tanrıkulu

Diyarbakır / Çermik: Berat Can-Sultan Taşkıran

Diyarbakır / Çırnar: Semra Akyüz-Mehmet Şirin Arzu

Diyarbakır / Çüngüş:Habib Demirkol-Ayten Çelik

Diyarbakır / Dicle: Hacı Akengin-Aysel Baran

Diyarbakır / Eğil: Mehmet Zülküf Polat-Bahar Karakaş Uluğ

Diyarbakır / Ergani: Şiyar Güldiken-Birsen Azak Bayar

Diyarbakır / Hani: Besile Narin-Hamdullah Demir

Diyarbakır / Hazro: Erhan Güven-Hasibe Yazdık

Diyarbakır / Kayapınar: Gülşen Sincar-Cengiz Dündar

Diyarbakır / Kocaköy: Mehmet Şık-Hanım Altındağ

Diyarbakır / Kulp: Fatma Ay-Murat İpek

Diyarbakır / Lice: Dilek Diyar Özer-Fırat Demir

Diyarbakır / Silvan: Sevim Biçici-Kadri Esen

Diyarbakır /Sur: Adnan Örhan-Fatma Önkol

Diyarbakır / Yenişehir: Safiye Akdağ-Mehmet Ergün  

Elazığ/ Karakoçan: Cafer Oğur-Songül Düzgün

Elazığ / Sarıcan: İsmail Koç-Ayten Alagöz

Elazığ / Maden: Ayşe Çiftçi

Elazığ /Merkez:  Hayrettin Kaya- Songül Cengiz

Elazığ /Merkez/Yazıkonak: Halil Besili

Elazığ /Palu: Mehmet Şahin

Erzincan/Çayırlı: Serhat Arslan

Erzincan /Kemah: Tuğba Dündar-Caner Kılıç

Erzincan /Merkez: Evren Çevik

Erzincan /Tercan: Tülay Dölen-Barış Şengül

Erzincan /Üzümlü: Mehmet Baytekin-

Erzurum/Büyükşehir: Gülderen Varli-Metin Gözmen

Erzurum / Çat:  Nihat Yuca

Erzurum / Hınıs: Gürsel Eren-Meral Alagöz İmre

Erzurum / Horasan: Şahabettin Güldür

Erzurum / Karaçoban: Kazim Erhan-Zelal Yiğit

Erzurum / Karayazı: Bahar Göksu-Fuat Tutkun

Erzurum /Köprüköy: Mehmet Raşit Tatli

Erzurum /Palandöken: İsmail Kaya

Erzurum / Tekman: Abdurrahman Sever-Gülen Şengül

Erzurum /Yakutiye: Mevlüt Efe

Antep/Büyükşehir: Selman Tutumlu-Ayfer Yılmazer

Antep /Araban: Rifat Dağdelen

Antep /Islahiye: Mehmet Güllü Aydın

Antep /Karkamış: Dilan Coşkun-Mehmet Alagöz

Antep /Nizip: Yusuf Güler

Antep /Nurdağı: Müslüm Denizhan

Antep /Oğuzeli: Yılmaz Melet

Antep /Şahinbey: Yakup Koca

Antep /Şehitkamil: Kemal İlik

Hakkari/ Çukurca: Arafat Çetinkaya-Hividar Ertunç

Hakkari /Merkez: Mehmet Sıdık Akış-Viyan Tekce

Hakkari /Merkez-Durankaya: Remzi Çiftçi-Amine Armut

Hakkari / Şemdinli: Naif Eroğuz-Nazdar Öpengin

Hakkari / Yüksekova: Şadiye Kırmızıgül-Şoreş Diri

Hakkari / Büyükçiftlik: Mustafa İnaç-Mizgin Demir

Hakkari / Esendere: Fatih Safalı-Gülüstan Akarsu

Iğdır/Aralık: Sadık Zira-Alya Akkuş

Iğdır /Merkez: Mehmet Nuri Güneş-Nejla Kum

Iğdır /Merkez/Halfeli: Yaşar Sarıtaş-Yıldız Tendik Parin

Iğdır /Merkez/Hoşhaber: Ömer Çelik-Emine Yöndem Kartal

Iğdır /Tuzluca: İsmet İlkutlu-Kader Yiğitalp

Kars/Tekor(Dîgor): Adem Oyman-Ülker Özadikti

Kars / Dağpınar: Hüsnü Anci-Ayten Yardimciel

Kars Kağızman: Mehmet Alkan-Güner Hatay

Kars /Merkez: Kenan Karahancı-Arzu Savaş Derman

Kars / Sarıkamış: Hüseyin Altun-Serap Çelik

Kars /Selim: Asker Köse-Türkan Yücel

Malatya: Abdulvahap Ekim-Sevim Şimşek Bayram

Malatya / Arguvan: Suna Gedik

Malatya /Battalgazi: Bayram Toprak-Ayşe Şahin

Malatya / Doğanşehir: Metin Biriş-Nefise Karaman

Malatya /Yazıhan: İbrahim İncesu-Mutlu Halıcı

Malatya / Yeşilyurt: Hasan Lekesiz-Özgül Doğan

Malatya / Pütürge: Elif Şahin-İsmet Aydın

Mardin: Ahmet Türk-Devrim Demir

Mardin / Artuklu: Mehmet Ali Amak-Münevver Ölker

Mardin / Dargeçit: Asya Gezer-Ramazan Akın

Mardin / Derik: Songül Özbahçeci-Cengiz Temelli

Mardin / Kızıltepe: Zeyni İpek-Hamdiye Bilek Turgay

Mardin / Mazıdağı: Kudret Uçuk-Hamdin Demir

Mardin / Midyat: Hikmet Duman-Huda Erdem Aslan

Mardin / Nusaybin: Gülbin Şahin Dağhan-Selahattin Ay

Mardin / Ömerli: Necla Figan Altındağ-Mehmet Şah Akgül

Mardin / Savur: Hatice Öncü-Selahattin Önder

Mardin /Yeşilli: Sami İldem-Songül Tunç

Mersin/Akdeniz: Hoşyar Sarıyıldız-Nuriye Arslan

Muş: Sırrı Söylemez-Tuba Sayılgan

Muş/Bulanık: Aryan Doğan-Arafat Kardağı

Muş/Erentepe: Süleyman Aygün

Muş/Rüstemgedik: Fevzi Aris

Muş/Sarıpınar: Nurettin Yünaçtı

Muş/Uzgörür: Tüncer Gündoğdu

Muş/Hasköy: Rehber Karakaya

Muş/Korkut: Maşallah Ovalıoğlu

Muş/Malazgirt: Ahmet Kenan Türker-Gülistan Özel

Muş/Karaağaçlı: Cma Çakır

Muş/Kızılağaç:  Mehmet Emin Taşer

Muş/Konukbekler: Tekin Arğun

Muş/Serinova: İnan Demir

Muş/Yeşilova: Celal Çeliker

Muş/Yaygın: Fatih Yıldız

Muş/Varto: Gıyasettin Aydemir-Gülbahar Kaya

Siirt/Baykan: Şefik Günel- Sümeyye Karasu

Siirt/Atabağı: Mehmet Nedim Yüksekbağ-Medya Atak

Siirt/Veysel Karani: Enes Cengiz-Berfin Evren

Siirt/Eruh: Hüseyin Oktayı- Evrin Ertan

Siirt/Kurtalan:Ali Rıza Bingöl-Sadiye Aktin

Siirt/Karabağlar: Abdulhakim Sevgili-Nurden Toymaz

Siirt: Sofya Alağaş-Mehmet Kaysi

Siirt/Gökçebağ: Alaaddin Aydın

Siirt/Pervari: Mustafa Sonğur

Siirt/Pervari/Beğendik: Bedri Şahbudak

Siirt/Tillo: Kasım Yıldız

Şanlıurfa: Celalettin Erkmen-Gülşen Özer

Şanlıurfa/Birecik: Mehmet Begit- Berivan İlkay Manaz

Şanlıurfa/Bozova: Aygül Kapıkayalı-İsmail Yıldız

Şanlıurfa/Ceylanpınar: Uğur Kahraman-Rahşan Yazar

Şanlıurfa/Halfeti: Mehmet Karayılan-Saniye Bayram

Şanlıurfa/Haliliye: Suphi Yilancı-Sema Ateş

Şanlıurfa/Hilvan: Serhan Paydaş-Garip Yeşil

Şanlıurfa/Karaköprü: Rıdvan Yavuz-Rezzan Ayhan

Şanlıurfa/Siverek: Ali Dusak-Yıldız Çetiner

Şanlıurfa/Suruç: Ayten Kaya-Müslüm Baran

Şanlıurfa/Viranşehir: Serhat Dicle İnan-Bedriye Yorgun

Şırnak: Turan Saltan-Berivan Kutlu

Şırnak/Beytüşşebap: Beybün Aslan-Agit Yiğit

Şırnak/Cizre: Güler Yerbasan-Abdurrahim Durmuş

Şırnak/Güçlükonak: Emin Dayan-Fehime Elkoca

Şırnak/Fındık: Mehmet Salih Eltimur-Zeynep ilhan

YSK, 20 Seçim Bölgesindeki İtirazları Reddetti YSK, 20 Seçim Bölgesindeki İtirazları Reddetti

Şırnak/İdil: Türkan Kayır-Doğan adıbelli

Şırnak/Sırtköy: Fahrettin Akman-Halime ilçin

Şırnak/Balveren: Gülsüm Atak-Ferit Artuç

Şırnak/Kasrik: Cihat Aktaş

Şırnak/Kumçatı: Asker Gündüz-Güllü Durak

Şırnak/Silopi: Jiyan Ormanlı-Nadir Onuk

Şırnak/Başverimli: Besi Ceviz-Lezgin Kösen

Şırnak/Uludere: Ali Ürek-Feride Ender

Şırnak/Şenoba: Fatma Oran-Mecit Keskin

Van: Abdullah Zeydan- Neslihan Şedal

Van/Bahçesaray: Ayvaz Hazır-Nebahat Benek

Van/Başkale: Şengül Polat-Feyzi Caner

Van/Çaldıran: Hatice Atabay Gündoğdu-Fettah Hasçelik

Van/Çatak: Reşat Eraslan-Gülten Baran

Van/Edremit: Rabia Başak Koç-Cemil Komi

Van/Erciş: Baran Bilici-Güler Temel

Van/Gevaş: Ruknettin Hakan-Kübra Akti

Van/Gürpınar: Mehmet Tahir Ertaş/Mukaddes Karakoç

Van/İpekyolu: Cevdet Altındağ-Canan Uzunay

Van/Muradiye: Hediye Sayiner-Barış Yılmaz

Van/Özalp: Sakine Kutpınar-Ecevit Ceylancı

Van/Saray: Davut Acar-Filiz Öztürk

Van/Tuşba: Hanım Akkoş-Ümit Keser

(HABER MERKEZİ)