Gerçekleştirilen yerel seçimlerde ağır bir yenilgi alan MHP’nin genel başkanı Devlet Bahçeli'nin yeni bir 'A takımı' oluşturacağı söylenirken, erken seçime de kapıları kapattığı belirtildi.

AJANS65 TV - Dün yazılı bir açıklama yapan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yerel seçim sonuçlarını değerlendirdi. “MHP’nin sandıktan çıkan demokratik mesajı aldığını, seçim sonuçlarının çok boyutlu değerlendirmesini yapmak üzere kolları sıvadığını” söyleyen Bahçeli, “erken seçim” tartışmalarına da kapıları kapattı.

Bahçeli, “Sanki iktidar değişikliği olmuş gibi dedikodu çıkaran, erken seçim yaygarası koparan, bu kapsamda akıl tutulması yaşayan çevrelerin şuursuzca hareket etmesi tek kelimeyle aymazlık ve ahlaki çarpıklıktır” dedi.

Bahçeli, AKP’ye “Ekonomik şikâyetlerin toplumsallaşıp siyasal alana sirayetiyle tepkisellik dozu bir hayli fazla olan sonuçlar ülkede tezahür etmiştir” göndermesinde bulundu.

Anayasa Mahkemesi, Cumhurbaşkanının Vali Yardımcısı ve Kaymakamları Atama Yetkisini İptal Etti Anayasa Mahkemesi, Cumhurbaşkanının Vali Yardımcısı ve Kaymakamları Atama Yetkisini İptal Etti

Seçimde yıllardan bu yana yönettiği tek büyükşehir belediye başkanlığı olan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı CHP’ye kaptıran ve Karadeniz’de Bartın, Karabük ve Kastamonu’daki belediyelerini de kaybeden MHP, seçim sonuçlarını masaya yatıracak. Yeni A takımı Bahçeli’nin, seçim sonuçlarına ilişkin partisinin kurmaylarıyla değerlendirmelerde bulunacağı belirtilirken partinin yeni ‘A takımının’ da bu hafta içinde belli olacağı belirtiliyor. Bahçeli’nin, partinin çekirdek yönetim kadrosu olan başkanlık divanında da bazı değişiklikler yapabileceği ileri sürülürken ilerleyen günlerde de yeni belediye başkanlarıyla bir toplantı gerçekleştireceği kaydediliyor.(HABER MERKEZİ)

Editör: Muhittin Botan