İsrail, İran'ın Şam Büyükelçiliğine düzenlenen hava saldırısında Devrim Muhafızları Ordusu komutanlarından Zahidi'nin ölmesi üzerine, diplomatik misyonlarında alarm durumuna geçtiği duyuruldu.

AJANS65 TV – Ortadoğu’da bölgesel savaşa bir adım daha yaklaşıldı. İsrail, İran'ın Şam'daki konsolosluk yerleşkesine hava saldırısı düzenledi ve saldırıda Devrim Muhafızları Ordusu komutanlarından Tuğgeneral Zahidi ile birlikte çok sayıda diplomat öldü. İsrail'den Kanal12'nin haberine göre, Zahidi'nin düzenlenen hava saldırısında ölmesinin ardından Tel Aviv yönetimi, diplomatik misyonlarında alarm durumuna geçti.

AA'nın yer verdiği haberde İsrail güvenlik makamlarının, İran'ın suikaste İsrail'in dünya genelindeki diplomatik misyonlarına saldırarak karşılık verebileceğini değerlendirdiği aktarıldı.

Suriye'de kendisine atfedilen diğer saldırılarda olduğu gibi Tel Aviv yönetimi Şam'da İran'ın konsolosluk binasına düzenlenen saldırıyı resmi olarak üstlenmedi.

İran'ın Şam Büyükelçisi Hüseyin Ekberi, İran'ın Şam'daki konsolosluk binasına düzenlenen saldırıyı İsrail'in düzenlediğini belirterek buna "hızlı, doğrudan ve güçlü" şekilde karşılık vereceklerini söylemişti.

Görgü tanıkları Trump'a suikast girişimini anlattı: 'Çatıda tüfekli adam var diyorduk' Görgü tanıkları Trump'a suikast girişimini anlattı: 'Çatıda tüfekli adam var diyorduk'

Ekberi, İsrail'in İran'ın Şam Büyükelçiliği yerleşkesindeki konsolosluk binasını F-35 savaş uçaklarından fırlatılan 6 füzeyle hedef aldığını dile getirmişti. (Kaynak)