CHP lideri Özgür Özel, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi Meclis'teki makamında ziyaret ederken Bahçeli, Özel’i kapıda karşıladı.

AJANS65 TV - CHP Genel Başkanı Özgür Özel, MHP lideri Devlet Bahçeli'yi TBMM'deki makamında ziyaret etti. Görüşme 45 dakika sürdü.

Görüşmenin baş başa olması talebinin Bahçeli’den geldiği öğrenildi. Özel, Bahçeli’ye tesbih ve nesir macunu hediye ederken, Bahçeli de Özel'e dekoratif duvar tabağı hediye etti.

Özel'den Kobanê Davası Tepkisi: Siyasi Kararların Verildiğine Hep Birlikte Şahitlik Ettik Özel'den Kobanê Davası Tepkisi: Siyasi Kararların Verildiğine Hep Birlikte Şahitlik Ettik

Özel’e, Bahçeli’nin makam odasının kapısına kadar CHP Meclis İdare Amiri Uğur Bayraktutan, CHP Grup Başkanvekilleri Gökhan Günaydın, Ali Mahir Başarır ile bazı CHP milletvekilleri eşlik etti. Bahçeli, Özel’i karşılarken yanında Meclis Başkanvekili Celal Adan, Meclis İdare Amiri Sermet Atay ve Grup Başkanvekili Erkan Akçay vardı.

Özel'in, MHP'nin gerçekleştirdiği son kongrenin ardından Bahçeli'yi tebrik edeceği açıklanmıştı. Özel geçtiğimiz hafta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a AKP Genel Merkezi'nde ziyarette bulunmuştu.

GÖRÜŞME İNCESİNDEN BAHÇELİ’DEN ÖZEL’E SERT SÖZLER

Bu gün yapılan Özel-Bahçeli görüşmesi öncesinden MHP grup toplantısında konuşan Bahçeli, CHP lideri Özgür Özel’e sert yüklendi.

"Gezi Parkı davasında hüküm alan Osman Kavala'nın yeniden yargılanması hususunda kamçılanan sipariş bir süreç devamlı ilerletilmektedir" ifadelerini kullanan Bahçeli, "Bahse konu şahış Türkiye Cumhuriyeti'ni ortadan kaldırmaya teşebbüsten ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılmıştır. Bu kararı veren bağımsız Türk yargısıdır. Neymiş, CHP Genel Başkanı, Avrupa Parlamentosu'na ziyarete gittiğinde saati sorunca 'Sen önce Kavala'yı çıkar' yanıtını almış. Sayın Özel'in kolunda saati yok mudur? Saati sormak yerine PKK ve FETÖ'ye verilen destekleri muhatapların yüzüne vurması gerekmez miydi? Sayın Özel, saati merak ederse bana sorabilir, köstekli saatimi açar kendisiyle açık açık paylaşırım" şeklinde konuştu.

CHP LİDERİ ÖZGÜR ÖZEL NE DEMİŞTİ?

CHP lideri Özgür Özel, Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi’ndeki temaslarının ardından yaptığı açıklamada şunları söylemişti:

"Sayın Kavala’nın AİHM kararı, ben geçtiğimiz günlerde Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi’nde tam günlük temaslar yaptım. Konsey’de konuştum. Bütün grupları ziyaret ettim. Çok sayıda devlet başkanı ile görüştüm. Bu devlet başkanları ile görüşürken de karşımdaydı, Türk heyetini ziyaret ettim. 18 kişiler. Bir odaları var. Tuğrul Türkeş Başkan, hangi partiden olursa olsun hepsinin derdi şu. ‘Burada ağzımızı açsak karşımıza Kavala çıkıyor’ diyorlar. Bir mahkemeye, AİHM aynı şehirde, ‘Strazburg’da bu mahkemenin kararına uyulmayınca bize burada adım attırmıyorlar’ diyorlar. ‘Saati soruyorsun, saati niye soruyorsun, sen önce Kavala’yı çıkar’ diyorlar. Türk delegasyonu her partiden oluşuyor. 18 kişiden. Daha geçen gün o delegasyon Kosova kararında 18’de 18 oy verdi. Meclisimizin en seçkin, orada bizi temsil edebilecek, eğitim, liyakat, donanımda, yabancı dildeki 18 milletvekili var ve onların Kavala burada hapis, onlar da bizim oradaki odamızda hapisler. Elbette çıkıyorlar, temas yapıyorlar ama karşılarında duvar var. ‘Siz bizim mahkemenin kararlarına uymuyorsunuz’ diyorlar. O yüzden sonsuz fayda var."(HABER MERKEZİ)