VAN - Erciş Belediyesi’nin Van’daki DEM Parti belediyelerini hedef alan yerel bir gazetenin yaptığı haberin gerçeği yansıtmadığı ortaya çıktı.

Son günlerde bazı medya organlarında, Erciş Belediyesi Zabıta Müdürlüğü önündeki Türk Bayrağı'nın kasıtlı olarak indirildiği yönünde haberler yer aldı. Bu iddialara yönelik görüştüğümüz Erciş Belediyesi yetkilileri, bayrağın il

çede yaşanan fırtına sonrası düştüğünü ve bu nedenle tutanakla muhafaza edildiğini, yerine yenisinin asıldığını ifade etti.

Kayyım tarafından yönetildiği dönemde belediyelerden yüz binlerce TL kopardığı iddia edilen Ziya Türk, DEM Parti Erciş Belediyesi'ni hedef alan yeni bir iddia ortaya attı. Van Postası Gazetesi’nde yayımlanan haberde, “Erciş Belediyesi’nin DEM Parti Yönetimi Türk Bayrağını neden çıkardı?” başlığıyla bayrağın 17 gündür yerine asılmadığı ve bunun kasıtlı bir hareket olduğu öne sürüldü.

Yaşanan iddia üzerine Ajans65 TV’nin ulaştığı bilgiler ve Erciş Belediyesi yetkililerinin açıklamaları, bu iddiaların gerçeği yansıtmadığını ortaya koydu. Konuyla ilgili görüştüğümüz yetkili, şu açıklamalarda bulundu:

“Geçtiğimiz günlerde ilçemizde yaşanan fırtına sebebiyle bayrak deforme oldu ve yere düştü. Görevli personel durumu fark edip, resmi tutanak tutarak bayrağı uygun şekilde muhafaza etti. Bayrağın ebatı 2 metreye 3 metre olduğu için envanterimizde hazır bayrak bulunamadı ve internetten yeni bir bayrak siparişi yapıldı. Bu durumu fırsata çeviren bazı çevreler, olayı abartarak kamuoyuna yansıtmaktadır. Bayrak gelir gelmez yerine yenisi asılmıştır.”

Van'da Çevre Yolu ve Arsa Sorunu Derinleşiyor: Tapulu Arsalar Tehlikede Van'da Çevre Yolu ve Arsa Sorunu Derinleşiyor: Tapulu Arsalar Tehlikede
İpi kopan deforme olmuş bayrak.İpi kopan deforme olmuş bayrak
İp değiştirildikten sonra ve yeni bayrağın yerine asılma anıİp değiştirildikten sonra yeni bayrağın yerine asılma anı
İpi  değişen ve yeni bayrağın yerine asılma anıİp değiştirildikten sonra  yeni bayrağın yerine asılma anı
Kaynak: Haber Merkezi