Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP Genel Merkezi'nde Özgür Özel ile Görüşecek

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün ana muhalefet lideri CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile bir araya gelecek. Görüşme, CHP Genel Merkezi'nde saat 16.00'da gerçekleşecek ve Özel, Erdoğan'ı genel merkezin kapısında karşılayarak 12. kattaki makam odasına davet edecek.

Erdoğan ve Özel'in ilk resmi görüşmesi 2 Mayıs'ta AK Parti Genel Merkezi'nde yapılmıştı. O görüşmede yaşanan protokol krizi sonrasında Erdoğan, durumu telafi etmek amacıyla bu iade-i ziyareti gerçekleştireceğini duyurmuştu. İki liderin oturacakları yerler, Özel'in kullanmaya devam ettiği Kemal Kılıçdaroğlu'nun eski odasında önceden belirlendi ve karşılıklı oturma düzeni hazırlandı.

Görüşme Sebebiyle CHP Grup Toplantısı Ertelendi

CHP'nin haftalık olarak düzenlediği Meclis Grup toplantısı, bu önemli görüşme sebebiyle ertelendi. Özgür Özel, görüşme öncesi Parti Meclisi ve Merkez Yönetim Kurulu üyeleri ile ayrı ayrı toplantılar düzenleyerek, geçmişten bugüne yaşanan gelişmeler ve görüşme sırasında Erdoğan'a iletilmesi planlanan başlıkları gözden geçirdi.

Sinan Ateş Cinayeti de Gündemde Olacak

Özgür Özel, görüşmeden bir gün önce, öldürülen eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş’in ailesiyle bir araya gelmişti. Bu görüşmeden dolayı, Erdoğan'ın da Ayşe Ateş ile bir araya gelmesi ve Sinan Ateş cinayetinin de gündeme gelmesi bekleniyor.

Görüşmede Ele Alınacak Diğer Konular

Erdoğan ve Özel'in görüşmesinde, asgari ücret ve emekli maaşlarına yapılacak temmuz zammı, öğretmen atamaları, Gezi davası ve Can Atalay'ın tutukluluğu gibi birçok konu ele alınacak. Ayrıca Anayasa Mahkemesi ve Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi kararları ile Hakkari Belediyesi'ne kayyım atanması gibi önemli başlıkların da masaya yatırılması öngörülüyor.

CHP'den Önemli Açıklama: Etki Ajanlığı Düzenlemesi ve 6284 Sayılı Yasa Gündemde CHP'den Önemli Açıklama: Etki Ajanlığı Düzenlemesi ve 6284 Sayılı Yasa Gündemde

Erdoğan'ın Son Ziyareti ve Tarihi Sohbet

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın CHP Genel Merkezi'ne son ziyareti, 18 yıl önce, dönemin Genel Başkanı merhum Deniz Baykal'a yapılan "hayırlı olsun" ziyareti sırasında gerçekleşmişti. İki lider arasındaki mimariye dair sohbet, dönemin politik atmosferine farklı bir renk katmıştı.

Editör: İdris YILMAZ