Van’da kazanan adaya mazbatanın verilmemesine bir tepki de gazeteci Fatih Portakal’dan geldi. Portakal, “Demek oluyor ki, AKP ülkeyi aynı tarzda yönetmeye devam edecek. Erdoğan, yerel seçim yenilgisinden ders çıkarmamış görunüyor. Belki daha da sertleşecek” açıklamasını yaptı.

AJANS65 TV - Van’da yapılan yerel seçimlerde büyük bir oy ile Van Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Abdullah Zeydan’ın yerine AKP’li Abdulahat Arvas’a mazbatanın verilmesine yönelik bir tepki de gazeteci Fatih Portakal’dan geldi. Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Portakal, şu ifadeleri kullandı:

“Van’da kazanan DEM’li Abdullah Zeydan başkan olamayacak. Adalet bakanlığı cuma günü (iddia seçim gününden 48 saat önce) mesai bitimine kısa süre kala yasaklı kararı mahkemeden çıkartmış.

Alaçatı'da Orman Yangını: 3 Kişi Hayatını Kaybetti Alaçatı'da Orman Yangını: 3 Kişi Hayatını Kaybetti

YSK, seçime girebilir kararını aylar öncesinden Zeydan için vermişken, apar topar böyle bir kararın mahkeme tarafından bakanlık istemiyle aldırılması çok fena ve kaygı verici. İnsanların iradesi yok sayılıyor. Van’da hiçbir yeri kazanamayan iktidar, masa üstünde Van’ı almaya mı çalışıyor? Yüzde 27 oy alan AKP adayına mazbata verilecekmiş! Az oy ile çoğunluğu yönetmek. Kayyum atamanın bir başka örneği gibi oldu. Ülke bir anda gerildi.

Umarım yanlıştan dönülür. Eğer devam ederlerse Erdoğan Kürt seçmenle duygusal anlamda büyük bir kopuş yaşayacaktır. Ki geri adım olacağını düşünmüyorum.

Demek oluyor ki, AKP ülkeyi aynı tarzda yönetmeye devam edecek. Erdoğan, yerel seçim yenilgisinden ders çıkarmamış görunüyor. Belki daha da sertleşecek.”(HABER MERKEZİ)