CHP'nun gelecek vaateden isimleri arasında gösterilen bugün CHP’den istifa eden Gürsel Tekin, "Müteahhitlere yenildim. Temiz eller operasyonu ile mücadeleye devam edeceğim" dedi. Tekin'in bağımsız İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan adayı olacağı öne sürüldü.

AJANS65 TV – CHP'de İstanbul ilçe belediye başkan adayları belli oldu. İsmi, Esenyurt belediye başkan adayı olarak öne çıkan eski CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin'in listede yer almaması sürpriz bir gelişme olarak değerlendirildi. Bu gelişmenin ardından Tekin bugün CHP'den istifa ettiğini duyurdu.

Bakırhan: MHP bir gün AKP'nin de Sonunu Getirecek Bakırhan: MHP bir gün AKP'nin de Sonunu Getirecek

TEKİN: SİYASET YAPMAYA DEVAM EDECEĞİM

Tekin, istifası ile aday gösterilmemesi arasında bir ilgi olmadığını söyleyerek, şu açıklamayı yaptı: "Partide bir görevim olmamasına rağmen sahada çalışmaya devam ettim. Partim için müşahitlik ve mücahitlik görevimi eksiksiz yerine getirdim. İstifamın sebebi belediye başkan adaylığı filan değil. Ben müteahhitlere yenildim. Tabi ki siyaset yapmaya devam edeceğim. Temiz eller operasyonu ile mücadeleye devam edeceğim."

OdaTV'de yer alan haberde ise Tekin'in bağımsız İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olacağı öne sürüldü.(HABER MERKEZİ)

Editör: Muhittin Botan