Van’da 15 Yaşındaki Çocuk Boğulma Tehlikesi Geçirdi: Ekipler Son Anda Kurtardı Van’da 15 Yaşındaki Çocuk Boğulma Tehlikesi Geçirdi: Ekipler Son Anda Kurtardı

Dem Parti seçmenine yönelik sarf ettiği ayrımcı söylemlerle tepkilerin odağına oturan CHP Asyonkarahisar Belediye Başkan adayı Burcu Köksal’a İstanbul Büyükşehir belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’ndan sert tepki geldi. Köksal’ı hedef alan İmamoğlu, “Ya kendine iş bulacak ya başka parti bulacak" dedi.

AJANS65 TV – Irkçı ve ayrımcı söylemleri ile tepkilerin odağına oturan Burcu Köksal’a bir tepki de İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’ndan geldi. CHP'nin Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Burcu Köksal'ın, CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in de katıldığı seçim koordinasyon merkezi açılışında kullandığı "Seçildiğimde belediye kapıları DEM Parti hariç her partiye açık olacak" ifadelerini İmamoğlu’nun verdiği yanıt çok sert oldu.

'YA KENDİNE BAŞKA BİR İŞ BULACAK YA DA BAŞKA BİR PARTİ BULACAK'

İmamoğlu, "Ben CHP'liyim ama bu partiye bu partililere değil bu şehrin her siyasi görüşten olan insanlarına hizmet ediyorum. Öyle 'Ben belediye başkanı olursam şu partilileri almam, şu partiler hariç şunlarla görüşürüm' diyen ya kendine başka bir iş bulacak ya da başka bir parti bulacak" dedi.

‘BİZ İNSAN AYIRT ETMEYİZ KARDEŞİM!’

Yenilenen Bakırköy Cumhuriyet Meydanı’nda konuşan İmamoğlu, şunları söyledi:

“Bakın insan ayırt etmemek her şeyin önünde. Ben CHP’liyim ama ben bu partiye, bu partililere değil, bu şehrin her insanına hizmet ediyorum, her insanına. Her siyasi görüşten olan insanına. Öyle, ‘Ben belediye başkanı olursam şu partilileri belediyeyi almam, şu partililer hariç şunlarla görüşürüm’ diyen kendine ya başka bir iş bulacak ya da başka parti bulacak. Onu söyleyeyim. Biz insan ayırt etmeyiz kardeşim.

'BUNU DİYEN İLE BU AKIL AYNI AKIL'

O laf nereye gider biliyor musunuz? Hani birileri çıkıyor ya, ‘vatan haini’, ‘terörist’… Bunu diyen ile bu akıl aynı akıl. Öyle yağma yok. Cumhuriyet Halk Partisi, Atatürk’ün 1920’de TBMM’yi toplarken -herkesi kucakladı, çağırdı ya- o kültürü temsil eden Atatürk’ün evlatlarıyla yönetilir kardeşim. Bu kadar net.”

NE OLMUŞTU?

CHP Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Burcu Köksal, dün Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) ile ilgili ayrımcı sözler sarfetmişti.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in de katıldığı Afyonkarahisar Seçim Koordinasyon Merkezi açılışında öncesinde konuşan Burcu Köksal "Seçildiğimde Afyonkarahisar Belediyesi'nin kapıları DEM Parti hariç her siyasi partiye açık olacak" ifadesini kullanmıştı.

Bunun üzerine CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Köksal’ın sözlerini ‘sürçülisan olmuş’ diyerek düzeltmişti: “Afyon Belediyesi’nin de Uşak Belediyesi’nin de seçildikten sonra kapıları ardına kadar tüm siyasi partilere, Uşaklılara, Afyonlulara açıktır.”

Köksal’sa Özgür Özel’i yalanlamış, “Ben bir dil sürçmesi sonucu değil verdiğim söz üzerine konuştum. Ben ilk günden beri bu sözü verdim. Bu sözümün de arkasındayım” demişti. Burcu Köksal daha sonra Twitter’dan Özel’e meydan okumuştu. (HABER MERKEZİ)