Peş Peşe Zam! En Düşük Sigara Fiyatı Ne Kadar Olacak? Peş Peşe Zam! En Düşük Sigara Fiyatı Ne Kadar Olacak?

Türkiye ile İsrail arasında Filistin restleşmesi devam ediyor. Türkiye'nin, İsrail ile ticareti kesme kararının ardından Tev Aviv'den misilleme gecikmedi.

AJANS65 TV - İsrail’in, Gazze şeridine yönelik saldırılarının farklı bölgelere de kayması ve onbinlerce Filistinlinin hayatını kaybetmesine yönelik saldırılarısonrasında, Türkiye ile İsrail arasındaki ticari ilişkiler tartışma konusu olmuş ve hükümete yönelik ağır eleştiriler yapılmıştı. Özellikle dindar kesimden gelen eleştiriler sonrasında ticari alanda ilişkilerin kesilmesi gündeme gelmiş ve Maliye Bakanlığı alınan bir takım kararları kamuoyuna açıklamıştı.

Alınan kararların açıklanması sonrasında İsrail Maliye Bakanı Bezalel Smotrich yaptığı açıklamada, Türkiye’nin İsrail’e ihracatı durdurma kararına misilleme olarak İsrail’in Türkiye ile olan serbest ticaret anlaşmasını feshedeceğini ve Türkiye’den yapılan diğer ithalatlara da yüzde 100 gümrük vergisi uygulayacağını söyledi.

İsrail Maliye Bakanı Bezalel Smotrich, Türkiye ile ilgili alınan kararı açıkladı. Smotrich, Türkiye’nin İsrail’e ihracatı durdurma kararına misilleme olarak İsrail’in Türkiye ile olan serbest ticaret anlaşmasını feshedeceğini duyurdu.

İsrailli Bakan ayrıca, Türkiye’den yapılan diğer ithalatlara da yüzde 100 gümrük vergisi uygulayacağını söyledi. Bakan, planın onay için kabineye sunulacağını söyledi.(HABER MERKEZİ)

Editör: Muhittin Botan