TBB’den Ankara’da ‘Büyük Savunma Mitingi’ TBB’den Ankara’da ‘Büyük Savunma Mitingi’

Kızı Mervegül Başer’in boşandığı polis memuru Mustafa Yıldır tarafından katledilen anne, kızının gelinliğini ateşe vererek, "Evli olsanız bile kendinize eziyet ettirmeyiniz, yardım isteyin" dedi.

AJANS65 TV – Kadın katliamlarının durmak bilmediği Türkiy’de bu kez bir anne katledilen kızı için protesto yaptı. Mersin'in Tarsus ilçesinde 1 yıl önce boşandığı polis memuru Mustafa Yıldır (41) tarafından 6 Mart'ta başından vurularak öldürülen Mervegül Bayer'in (31) annesi Hatice Kurt, sokak ortasında kızının gelinliğini yaktı.

DHA'nın haberine göre kızı öldürülen Kurt, akşam saatlerinde sokağa çıkıp kızının gelinliğini ateşe verdikten sonra ağıt yaktı.

‘EVLENİRKEN 20 KERE 30 KERE DÜŞÜNÜN’

Hatice Kurt, gençlere seslenerek, "Kızlar bu Merve’nin kefeni, kefeni. Kızlar, her şey bununla başladı. Şimdi her şey burada bununla bitecek. Ben bunu niye yapıyorum. Hepinize ders olsun. Hatice teyze gelinliği niye yaktı diye 40 kere düşüneceksiniz. Evlenirken 20 kere 30 kere düşünün. Düşünün kızlar, kimse kendine eziyet ettirmesin. Evli olsanız bile kendinize eziyet ettirmeyiniz, yardım isteyin. Bu mesaj Merve'den geldi. 'Gelinliğimi ortaya koy, arkadaşlarımı topla, çatır çatır yak' dedi. 'Her şey onunla başladı' dedi. Bu gelinlik size mesaj olsun. Kötü, iyi olmaz, bir insan değişmez; bunu unutmayın. Sizin için yakıyorum bunu sizin için. Merve sana hayır getirmedi. Şimdi Merve bizi seyrediyor. Kefen oldu bu gelinlik kefen" dedi.