Van’da Dem Parti seçim çalışmaları kapsamında gitmek istediği Başkale’nin Sualtı(Dêrişk) köyü’ne giremeden geri dönmek zorunda kaldı. Yolların aşırı derecede kötü ve çamurlu olduğu köyde Zeydan ve beraberindeki heyet araçlarla köye giremedi. Yaptığı paylaşımda Zeydan, “Az kaldı” dedi.

AJANS65 TV - Van’da seçim çalışmalarına hız kazandıran Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi(Dem Parti) kent merkezinin yanı sıra ilçelere bağlı köylere de giderek halk ile bir araya gelmeye devam ediyor.

Kira Sınırı Kalktı: Ev Sahiplerinin Yeni Talepleri 'Pes' Dedirtti Kira Sınırı Kalktı: Ev Sahiplerinin Yeni Talepleri 'Pes' Dedirtti

Sabah saatlerinde kent merkezinde, Başkale’nin Sualtı mahallesine doğru yola çıkan Dem Parti Büyükşehir Belediyebi Eşbaşkan adayı Abdullah Zeydan ve beraberindeki heyet, Sualtı köyüne giremeden geri dönmek durumunda kaldı. Yolların aşırı derecede kötü ve çamurlu olduğu köyde arabalar ilerleyemedi. Konuya ilişkin sosyal medya hesabından açıklamada bulunan Zeydan, “Başkale’ ye bağlı Sualtı (Dêrîşk) köyünün yolu. Bu çağda AKP’ li kayyımın halkımıza layık gördüğü yol. Çamurdan dolayı maalesef köyümüze ulaşamadan geri döndük. Halkımıza bu eziyeti yaşatan zihniyete yazıklar olsun. Böylesi köylerimizin yolunu standartlara uygun yapmak da bizim boynumuzun borcu olsun.

AZ KALDI!”