Van’da seçim çalışmaları kapsamında Bahçesaray ilçesine giden Dem Parti Van Büyükşehir Belediye Eşbaşkan adayı Abdullah Zeydan, “Bu gün derdimiz koltuk derdi değil. Çağrımızdır, tüm arkadaşlarımızın yeri bu partidir” dedi.

AJANS65 TV - 31 Mart Yerel seçimlerinde son düzlüğe girilirken, partiler de seçim çalışmalarını hızlandırdılar. Van’ın iddialı partisi Dem Parti ise seçimlerini kentin geneline yayarak halkın tamamına ulaşmmayı hedefliyor.

Seçim çalışmaları kapsamında Bahçesaray ilçesine giden Dem Parti Büyükşehir Belediye Eşbaşkan adayı Abdullan Zeydan, halk buluşması gerçekleştirdi. Bahçesaray’da gerçekleştirilen halk buluşmasına Zeydan’ın yanısıra, Dem Parti Van Milletvekili Mahmut Dindar, Bahçesaray Belediyesi Eşbaşkan adayları Ayvaz Hazır ve Nebahat Benek, DBP Van İleşbaşkanı Harun Okay ile il ve ilçe yöneticileri katıldı.

Halk buluşmasından önce esnaf ziyareti gerçekleştiren DEM Partililer, alkış ve zılgıtlarla karşılandı. Sonrasında ilçe binasına geçen Zeydan ve beraberindeki heyet halk ile biraraya geldi. Burada bir konuşma yapan Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkan adayı Abdullah Zeydan, cezaevinde devam eden açlık grevlerine ve Barış Annelerinin nöbetine dikkat çekti. Ardından bağımsız aday olan ve 2014 yılından HDP Bahçesaray belediye başkanı seçilen adaya seslenerek, "Bugün koltuk derdine düşeceğimiz bir gün değildir. Çağrımızdır; tüm arkadaşlarımızın yeri bu partidir. Halkımızın başarısı, cezaevindeki annelerimizin, siyasetçilerimizin özgürlüğü, bizim koltuk hesaplarımızın üstünde bir yerde duruyor. Kürt halkının mücadelesinin kıymetini bilen herkesin yeri bu partidir. Bugün bir ses, bir oy bile zulmün karşısında çok kıymetlidir. Kimsenin Kürt halkının oylarını böymeye hakkı yoktur. Bizim kültürümüz, dilimiz üzerinden başka partilerde aday olan milletvekillerine, belediye başkan adaylarına sesleniyorum; gelsinler DEM Parti'ye katılsınlar. Asıl bizim şimdi ittifaka ihtiyacımız var. DEM Parti'nin tüm Kürtlere ihtiyacı var" şeklinde konuştu. Abdullah Zeydan ve Bahçesaray Belediyesi adayları ilçedeki esnaf ve aile ziyaretlerini tüm gün sürdürürken, akşam ise iftar yemeğine katıldılar.

Ranya Valiliği Adına Zeydan ve Şedal’e Ziyaret Ranya Valiliği Adına Zeydan ve Şedal’e Ziyaret

MURADİYE’DE DEM PARTİ KONVOY İLE KARŞILANDI

Muradiye ilçesinde Halk Buluşması düzenleyen DEM Parti, sabahın erken saatlerinden itibaren binlerce kişi tarafından karşılandı. Halk buluşmasına Muradiye Belediye Eşbaşkan adayları Hediye Sayıner, Barış Yılmaz, Büyükşehir Belediye Eşbaşkan adayı Neslihan Şedal, Milletvekili Sinan Çiftyürek ve ilçe yönetimi katıldı. Kadın ve gençlerin yoğun olduğu halk buluması adeta mitinge dönüştü, burada konuşma yapan Neslihan Şedal ile Sinan Çiftyürek'in alkış ve zılgıtlarla karşılandı.

UZUNAY VE ALTINDAĞ'DAN ESNAF ZİYARETİ

İpekyolu Belediyesi Eşbaşkan adayları Canan Uzunay ve Cevdet Altındağ ise esnaf ziyareti ile seçim çalışmalarını sürdürdü. İl Eşbaşkanı Gülşen Kurt’un da dahil olduğu çalışmada, Alipaşa ve Süvaroğlu Caddesi’nde bulunan esnaf ziyaret edildi. Özellikle Eşbaşkan adayları Canan Uzunay ve Cevdet Altındağ'a yaşadıkları sıkıntıları anlatan esnaf, seçilmeleri halinde sürekli halkla iç içe olmasını istedi.(HABER MERKEZİ)