Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Oktay Saral, montaj fotoğraf ile seçim öncesi Dem Parti’ye ziyaret eden CHP Seyhan Belediye Başkanı Oya Tekin’i hedef aldı. Tekin, sahte fotoğrafa sert tepki gösterdi. Saral ise paylaşımını sildi, ardından da istifa ettiği açıklandı.

AJANS65 TV – Genel seçim sürecinde yaşanan montaj fotoğraflı propaganda hafızalardaki yerini korurken, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Oktay Saral da montaj fotoğrafla dezenformasyon yapanlar arasına katıldı. Saral, PKK lideri Abdullah Öcalan'ın fotoğrafının eklendiği montajlı bir fotoğrafı Twitter hesabından paylaşarak, “T.C. tabelası asarak şov yapan CHP’nin, Seyhan Belediye Başkanı Oya Tekin alçağı, terörist başının fotoğrafının asılı olduğu makamda oturup, DEMleniyorsa başka bir şey söylemeye gerek yok. Bu CHP-DEM ortaklığının değil, CHP-PKK işbirliğinin apaçık resmidir” ifadeleriyle CHP ve DEM Parti'yi hedef aldı.

Cumhuriyet Halk Partisi'nden seçilen Seyhan Belediye Başkanı Oya Tekin, kendisi üzerinden yapılan montajlı iftiraya sert tepki gösterdi. Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Tekin, şu ifadeleri kullandı:

‘BİZ DÜRÜSTLER SİZ YALANCILARDAN DAHA CESURUZ’

“Sayın Başdanışman!

1. Fotoğrafın orijinalini paylaşıyorum ki ahlaksızlığınız görülsün.

2. CHP belediyeciliği kimseyi ayırmadan hizmet eder, bunu bilin.

Bakanlık: Sahte Yetkili Servislere 2 Yılda 15 milyon TL Ceza Bakanlık: Sahte Yetkili Servislere 2 Yılda 15 milyon TL Ceza

3. Biz dürüstler siz yalancılardan daha cesuruz, unutmayın.

4. Bundan sonra umarım amacı kötü montaj fotoğraflarla bu halkı yanıltma zavallığına girmezsiniz.

Eğer iyi amaçlar için kullanılacağının sözünü verirlerse, kendilerini belediyemizin grafik tasarım kurslarına da bekleriz.”

Saral'ın ise gönderiyi sildiği görüldü. CHP'li Seyhan Belediye Başkanı Tekin'in 17 Ocak'ta paylaştığı DEM Parti Çukurova ilçe başkanlığı ziyareti sırasında çekilen fotoğrafta sadece DEM Parti bayrağı ve eski HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş’ın fotoğrafı yer alıyor.

Gelen bilgilere göre Başdanışman Saral’ın istifa ettiği ileri sürüldü.