CHP Güngören ve Esenyurt ilçeleri için yeni aday atandığını duyurdu. CHP'den yapılan açıklamada "Başkan adaylarımız, sağlık sorunları nedeniyle adaylıktan çekilmiştir" denilse de, Dem Parti ile “Kent Uzlaşısı” kapsamında mutabık kalındığı, adayların bundan dolayı değiştirildiği belirtilmektedir.

AJANS65 TV - Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), 31 Mart’ta gerçekleşecek yerel seçim için İstanbul’un Güngören ve Esenyurt ilçesinde aday gösterilen isimlerin değiştiğini açıkladı.

CHP’den yapılan açıklamada Ali Gökmen ile Temel Akkoçlar’ın sağlık sorunları nedeniyle adaylıktan çekildiği ifade edildi.

Güngören'de Yüksel Yalçın, Esenyurt'ta Prof. Dr. Ahmet Özer yeni adaylar oldu. 

İşte CHP'den yapılan o açıklama;

“İstanbul Güngören ve Esenyurt ilçe belediye başkan adaylarımız, sağlık sorunları nedeniyle adaylıktan çekilmiştir. Ali Gökmen ve Temel Akkoçlar’a geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

‘AKP'de Değişim Süreci Başladı, Yeni İstifalar Gelecek’ ‘AKP'de Değişim Süreci Başladı, Yeni İstifalar Gelecek’

CHP Genel Başkanı Özgür Özel tarafından Esenyurt ilçesi için Prof. Dr. Ahmet Özer ve Güngören ilçesi için Yüksel Yalçın belediye başkan adayı olarak atanmıştır.

Kamuoyunun bilgisine sunarız.”

Elde edilen başka kimi bilgilere göre ise Dem Parti ve CHP arasında varılan uzlaşı sonucunda bu ilçelerin adaylarının değiştirildiği, “Kent Uzlaşısı” sonucunda önceden açıklanan adayların geri çekildiği, varılan uzlaşma sonucunda yeni adayların belirlendiği belirtilmektedir.(HABER MERKEZİ)

Editör: Muhittin Botan