Eski Milli Eğitim Bakanı ve Van Milletvekili Hüseyin Çelik, Van’da yaşananlara ilişkin konuştu. Çelik, Abdullah Zeydan'ın yerine mazbatanın ikinci adaya verilmesine ilişkin yaptığı konuşmada, kayyım politikalarına karşı olduğunu söyledi.

AJANS65 TV – Van’da yapılan yerel seçimlerde büyük bir oy potansiyeline ulaşarak Van Büyükşehir Belediye Eş Başkanı olmaya hak kazanan Dem Partili Abdullah Zeydan yerine mazbatanın AKP’li isim olan Abdulahat Arvas’a verilmesine yönelik bir açıklama da Eski Milli Eğitim Bakanı ve Van Milletvekili Hüseyin Çelik’ten geldi. AKP’nin kurucuları arasında yer alan, bir dönemler AKP’nin ağır toplarından bir tanesi olan Hüseyin Çelik, “Van'da Ben oldum olası kayyum politikalarına karşı oldum ve hâla da karşıyım. Van’da olup bitenler vahimdir. Dem partiden Van Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen şahsın seçilme ehliyeti yoksa aday olmasına niçin müsaade ettiniz? Siyasetin asker ve yargı eliyle dizayn edilmesi, artık geri dönmemek üzere tarihe gömülmelidir” şeklinde konuştu.

’14 BELEDİYENİN HEPSİNİN ALINMASI TEK BAŞINA İBRET ALINMASI GEREKEN BİR SONUÇ’

Çelik şu ifadeleri kullandı:

Van'da Çevre Yolu ve Arsa Sorunu Derinleşiyor: Tapulu Arsalar Tehlikede Van'da Çevre Yolu ve Arsa Sorunu Derinleşiyor: Tapulu Arsalar Tehlikede

“Bu olup bitenler en çok hükümete ve Ak Parti’ye zarar veriyor. Kayyum atamalarından sonra siyasi olarak hiç bir şey elde edilmediği, aksine daha önce alınan belediyelerin de kaybedildiği ortada iken hangi akılla bu iş sürdürülür? Van’da Dem’in 14 belediyenin hepsini alması tek başına ibret alınması gereken bir sonuçtur.

‘DEMOKRATİK GÖSTERİ HERKESİN HAKKI’

Zaten ekonomik zorluklarla boğuşan Van’ı kaosa sürüklemenin bir anlamı var mı? Demokratik gösteri yapmak elbette herkesin hakkıdır. Ancak kamu malına zarar vermek, esnafa ve bütün vatandaşlara zarar verecek şiddet ve her türlü vandalizm kabul edilemez. Hemşehrilerimi ve yetkilileri sağduyulu davranmaya davet ediyorum. (HABER MERKEZİ)