Van Büyükşehir Belediyesinin seçilen Dem Partili Eş Başkanı Abdullah Zeydan’ın memnu haklarının geri alınmasının ardından AKP, mazbatanın kendi adaylarına verilmesi için İl Seçim Kuruluna başvuruda bulundu.

AJANS65 TV - Dem Parti, Van’da Büyükşehir Belediyesi ile birlikte ilçe belediyelerinin tamamını alarak kırılması zor bir rekora imza atmıştı. Yerel seçimlerde Dem Partinin eş başkan adayları Neslihan Şedal ve Abdullah Zeydan yüzde 55,17 oy alarak Büyükşehir Belediyesini kazandılar. Ancak Dem Partinin bu sabah yaptığı açıklamaya göre Adalet Bakanlığının itirazı sonucu YSK Abdullah Zeydan’ın memnu haklarını mesai bitimine 5 dakika kala elinden almış. Medya Kurd’ta yer  alan habere göre AKP, bu kararın hemen ardından İl Seçim Kuruluna mazbatanın kendilerine verilmesi için başvuruda bulundu.

Dolar ve Euro Yatırımcısı Kazanmaya Devam Edecek mi? Dolar ve Euro Yatırımcısı Kazanmaya Devam Edecek mi?

AKP adayı Abdulahat Arvas, partisinin proje tanıtım toplantısında, “Bana göre  kayyum fikri bitmiştir. Ben bunu çok net söylüyorum. Ben kazanmak için aday oldum, kayyum olmak için gelmedim. Asla kayyum olarak atanmak istemiyorum” sözlerini ifade etmişti.